خانه » زمینه » پیشواز بخش خصوصی از مشارکت در توسعه فرهنگ زیست محیطی

پیشواز بخش خصوصی از مشارکت در توسعه فرهنگ زیست محیطی

فراخوان سازمان حفاظت محیط زیست از بخش خدمات، صنعت، تجارت، بانک ها و بیمه ها برای هم اندیشی در جهت ظرفیت سازی گسترده تر برای ارتقای فرهنگ محیط زیستی جامعه با استقبال خوب آنان روبرو شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، در این نشست هم اندیشی که به همت دفتر مشارکت های مردمی و دفتر روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست در محل پارک پردیسان برگزار شد، محمد درویش مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی این سازمان، گزارشی از وضعیت کنونی محیط زیست و چالش های موجود ارائه کرد و با تاکید بر ضرورت همراهی و همدلی بخش های مختلف در این زمینه، خواستار نقش آفرینی بیشتر آنان در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی اشان در این زمینه شد.

مجید فدایی مدیر کل روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این نشست گزارشی از فعالیت های فرهنگی، آموزشی و اطلاع رسانی صورت گرفته با همکاری بخش های دولتی و غیردولتی را ارائه کرد و از همکاری و مشارکت سازمان ها، نهادها، صنایع و بانک های مختلف در حوزه فرهنگسازی محیط زیستی جامعه قدردانی کرد و گفت: بهبود وضعیت محیط زیست جز با فرهنگسازی آموزش عمومی میسر نیست و فرهنگسازی هم نیازمند کار فرهنگی و مشارکت جمعی و همفکری همه است.

فدایی در ادامه از نمایندگان بخش های غیر دولتی حاضر در جلسه دعوت کرد در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست که از ۶ الی  ۹ اسفند ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، حضور یابند و فعالیت های فرهنگی خود را در قالب غرفه ای که برای این منظور تدارک دیده خواهد شد، ارائه کنند.

دبیر شورای اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست همچنین گفت: علاوه بر ظرفیت های اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست و محیط زیست استانها، با تعاملی که با رسانه ها خواهیم داشت تلاش می کنیم فعالیت های فرهنگی صورت گرفته در حوزه محیط زیست در بخش غیردولتی به نحو شایسته ای اطلاع رسانی شود.

در این نشست نمایندگان بخش های خدمات و تجارت و حوزه های بانک، بیمه، صنعت و معدن و فناوری اطلاعات، گزارشی از فعالیت های موسسه خود در حوزه توسعه فرهنگ محیط زیستی جامعه که در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی انجام داده اند را ارایه کردند و در خصوص چالش های فراروی محیط زیست و ارتقای دانش و آگاهی همگانی بحث و تبادل نظر کردند.

در پایان این نشست، مقرر شد این جلسات به صورت مرتب و مستمر و به منظور هدفمندسازی فعالیت های فرهنگی تبلیغی بخش غیر دولتی در زمینه فرهنگسازی محیط زیستی جامعه برگزار شود.