خانه » تازه ها » ۸ نابود کننده منابع ملی در گچساران دستگیر شدند

۸ نابود کننده منابع ملی در گچساران دستگیر شدند

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: هشت متخلف و متصرف که در سال جاری بدون مجوز قانونی اقدام به تخریب زمینهای ملی در این شهرستان کرده بودند، دستگیر شدند.

فرهام جلیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد متخلف به منظور توسعه زمین های کشاورزی خود اقدام به شخم زدن بیش از ۱۱۷ هزار و ۷۳۶ مترمربع از منابع ملی این شهرستان کرده بودند.
وی بیان کرد: پرونده این تعداد متخلف برای بررسی و صدور حکم، تحویل مراجع قضایی گچساران داده شد. جلیلی ابراز کرد: این مقدار زمین منابع طبیعی در حاشیه شهر دوگنبدان و روستاهای شهرستان گچساران قرار دارد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: افزون بر ۱۶ هکتار از زمین های ملی این شهرستان در سال جاری رفع تصرف شد.جلیلی افزود: افرادی که قصد خرید زمین به ویژه اراضی بدون سند رسمی را در گچساران دارند باید قبل از خرید به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مراجعه و از ملی نبودن آن مطمئن شوند.
وی گفت: ۲ متخلف که در سال جاری اقدام به قطع ۲۴ اصله درخت و درختچه در سطح گچساران کرده بودند نیز دستگیر شدند. وی اظهار داشت: این تعداد متخلف بیش از ۲۰ میلیون ریال جریمه شدند.
وی گفت: ۱۷۰ هکتار از زمین های ملی این شهرستان در دولت تدبیر و امید از تصرف بیش از ۵۵ زمین خوار خارج شده است.جلیلی ابراز کرد: ۹۰ درصد از زمین های شهرستان گچساران را عرصه های ملی تشکیل می دهد که از این میزان ۷۰ درصد مرتع و جنگل است. شهرستان گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد ۴۱۵ هزار هکتار عرصه جنگلی و مرتعی دارد.