خانه » تازه ها » ۵۰۰۰ هکتار از باغ های گردوی کرمان در حال نابودی است

۵۰۰۰ هکتار از باغ های گردوی کرمان در حال نابودی است

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس اعلام کرد: امروز دوم دی ماه جلسه‌ای در رابطه با تشکیل ستاد مبارزه با کرم خراط برگزار خواهیم کرد.

“شهباز حسن‌پور” در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص کرم خراط گردو، گفت: متاسفانه کرم خراط  چند سالی است که کلیه درختان گردو استان کرمان را تهدید و زحمت‌های چندین ساله کشاورزان را نابود می‌کند.

وی ادامه داد: بنابراین امروز پنج‌شنبه دوم دی ماه جلسه‌ای با حضور مسئولین و کارشناسان وزارت جهادکشاورزی، معاونت باغبانی سازمان جهادکشاورزی، رییس کمیسیون آموزش مجلس در فرمانداری بردسیر تشکیل می‌گردد تا در رابطه با مبارزه با کرم خراط چاره اندیشی شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با ابراز امیدواری از این‌که در این جلسه علمی و تخصصی بتوانیم راهکار عملی برای مبارزه با کرم خراط پیدا نماییم، اظهار کرد: کرم خراط حدود ۵ هزار هکتار از باغات گردوی استان کرمان را تهدید می‌کند.

وی خطاب به مسئولین کشوری و استانی و با تاکید بر این‌که باید رسیدگی به این موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهند، گفت: وظیفه وزارت جهادکشاورزی این است که در چنین موقعیت‌هایی حامی کشاورز بوده و در راستای رفع آن تلاش خود را انجام دهد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس ضمن گلایه از دیر برگزاری شدن این جلسه و بی‌توجهی به نابودی سرمایه مردم، خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولین استان و جهادکشاورزی با تشکیل ستادی فوری و منظم در جهت رفع این مشکل گام بردارند.