خانه » تازه ها » ۴۰۰ درخت باغهای یاسوج در آتش سوخت

۴۰۰ درخت باغهای یاسوج در آتش سوخت

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یاسوج و حومه گفت: آتش‌سوزی در باغ‌های منطقه تفریحی آبشار یاسوج با تلاش مأموران آتش‌نشانی شهر یاسوج پس از گذشت حدود ۴ ساعت، ۱۸ امروز مهار شد.

آتش پاد سوم «محمد رستمی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: ۱۵ نفر از نیروهای عملیاتی این سازمان با استفاده از سه دستگاه خودروی آتش‌نشانی و حدود ۸۰ هزار لیتر آب موفق به مهار این آتش‌سوزی شدند.

وی علت این آتش‌سوزی را عامل انسانی دانست و گفت: جزئیات این حادثه در دست بررسی است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یاسوج و حومه خاطرنشان کرد: هر سال شاهد آتش‌سوزی باغات در حاشیه شهر یاسوج هستیم که خطراتی از جمله تهدید منازل مسکونی حوالی حادثه را در بر دارد.

رستمی اضافه کرد: بخش عظیمی از باغات پارک جنگلی آبشار شهر یاسوج امروز در آتش سوخت اما به محض اطلاع و طی تماس تلفنی با سازمان آتش‌نشانی تیم اطفاء در محل حاضر و زبانه‌های بیرحمانه آتش را که خسارت زیادی به درختان کهن سال این باغات رساند را مهار کردند.

به گزارش ایسنا، به گفته برخی ساکنان منطقه در چند سال اخیر برخی باغداران برای تغییر کاربری باغ‌های خود با آتش زدن درختان و مراتع اقدام می‌کنند هم‌چنین عده‌ای هم می‌گویند تفرجگاه آبشار پاتوق شماری از معتادان است که احتمال می‌رود این آتش‌سوزی بر اثر بی‌توجهی آنان رخ داده باشد.

به گفته برخی از باغداران منطقه بیش از چهار هکتار باغ شامل ۴۰۰ اصله درخت در این آتش‌سوزی از میان رفت.