خانه » تازه ها » ۱٫۵هکتار از نهالستان های سوزنی برگ بهشهر در آتش سوخت

۱٫۵هکتار از نهالستان های سوزنی برگ بهشهر در آتش سوخت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهشهر گفت: در حادثه آتش سوزی نهالستان سوزنی برگ و سازیل واقع در ضلع شمال شرقی تالاب لپو زاغمرز مساحتی بالغ بر یک و نیم هکتار در آتش سوخت.

علی باقری در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: ظهر ۲۰خردادماه پس از اطلاع خبر آتش سوزی در نهالستان دست کاشت سوزنی برگ واقع در ضلع شمال شرقی تالاب لپو زاغمرز، بلافاصله نیروهای آتش نشانی بهشهر و بندر امیرآباد، یگان حفاظت منابع طبیعی بهشهر به محل حادثه اعزام شدند و همچنین فرمانداری بهشهر و مردم زاغمرز همکاری بسیار خوبی برای مهار آتش انجام دادند.

وی با بیان اینکه عملیات اطفای حریق از ساعت ۱۳ آغاز شد و در ساعت ۱۷ خاتمه یافت، افزود: در این آتش سوزی مساحتی بالغ بر یک و نیم هکتار از پوشش نهالستان دست کاشت سوزنی برگ و سازیل ها واقع در ضلع شمال شرقی تالاب لپو زاغمرز شهرستان بهشهر طعمه حریق شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهشهر خاطرنشان کرد: این آتش سوزی بخشی به صورت سطحی و بخشی به تنه درختان آسیب وارد کرده است.

باقری علت این آتش سوزی را عامل انسانی و عمدی دانست و افزود: متاسفانه باوجود ماه مبارک رمضان برخی از روزه خواران برای طبخ غذا، در این منطقه آتش روشن کرده اما آتش را به صورت کامل خاموش نکردند و با توجه به گرمای هوا، وزش باد و پوشش قالب سازیل در منطقه، آتش سوزی در ابعاد گسترده به وجود می آید که از مردم می خواهیم توجه بیشتری در خاموش کردن آتش در جنگل ها و مراتع داشته باشند.