خانه » تازه ها » ۱۱۱ درخت قدیمی به بوستان ریحانه منتقل می‌شوند

۱۱۱ درخت قدیمی به بوستان ریحانه منتقل می‌شوند

شهردار قزوین گفت: ۱۱۱ درخت قدیمی تا سال ۹۶ به بوستان ریحانه منتقل می‌شوند.

%d8%a8%d9%88%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%b1%db%8c%d8%ad%d8%a7%d9%86%d9%87-%d9%82%d8%b2%d9%88%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%ad%db%8c%d8%b7-%d8%b2%db%8c%d8%b3%d8%aa

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود نصرتی روز یکشنبه در آیین افتتاح بوستان بانوان ریحانه واقع در ناحیه مینودر اظهار کرد: این درختان به منظور سایه‌اندازی و ایجاد پوشش مناسب تا سال ۹۶ به این بوستان منتقل می‌شوند.

وی با بیان اینکه بوستان ریحانه در مساحت ۱.۵ هکتار طراحی و اجرا شده است، گفت: اقدامات عمرانی برای احداث این بوستان بر اساس طراحی‌های صورت گرفته و برنامه زمان‌بندی به اجرا درآمده است.

شهردار قزوین با اشاره به انتظار بانوان برای حضور بدون حجاب در بوستان بانوان اظهار کرد: پروژه احداث بوستان بانوان به منظور استفاده و بهره‌برداری از ظرفیت‌های تخصصی بانوان در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

نصرتی افزود: البته فضایی به طول ۱۱۰ متر برای پیاده‌روی، اسکیت و دوچرخه‌سواری در بوستان ریحانه احداث شده است که هیچ اشرافیتی ندارد و بانوان به راحتی می‌توانند از آن بهره‌برداری کنند.

وی با اشاره به اینکه جانمایی احداث سومین بوستان بانوان در قزوین انجام شده است، عنوان کرد: این بوستان در ناحیه کوثر جانمایی شده است و امیدواریم به زودی شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

شهردار قزوین ادامه داد: مرحله چهارم توسعه بوستان بانوان نرگس نیز در حال پیگیری است و تملکات آن انجام شده است و پس از طراحی نهایی، اجرایی می‌شود.

احداث بوستان بانوان در راستای توجه به حقوق زنان است

شهلا عطائی، رئیس کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر قزوین گفت: احداث بوستان تخصصی برای بانوان در راستای توجه به حقوق زنان است چراکه زنان نقش بسزایی در تربیت فرزندان و نسل آینده دارند.

رئیس کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر قزوین با تصریح اینکه ساختار شهرها مادرانه و دخترانه نیست، افزود: در اختصاص فضاهای عمومی به بانوان کم توجهی شده است.

وی افزود: در گذشته فضاهای شهری به گونه‌ای بود که بانوان درکنار هم بودند و به تعاملات اجتماعی می‌پرداختند اما به مرور زمان ساخت و سازها به گونه‌ای شد که نه تنها زنان با یکدیگر ارتباط ندارند بلکه افسرده هستند و کمبود ویتامین D دارند و شهرهای کنونی فضای برای زنان ندارد.

عطائی بیان کرد: یکی از فضاهای که می‌تواند به بانوان کمک کند، اختصاص بوستان تخصصی برای آن‌هاست که این احساس دیده می‌شود و در زمان تصویب احداث بوستان بانوان نرگس مخالفت‌های صورت می‌گرفت اما بعد از احداث بوستان نرگس و استقبال بی‌نظیر بانوان از این بوستان، همه مسوولان با احداث بوستان تخصصی برای بانوان موافق هستند و این مهم را حمایت کردند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه امیدواریم احداث این بوستان‌ها افزایش پیدا کند، گفت: نگاه ویژه شهردار قزوین برای احداث بوستان بانوان و مسائل مربوط به زنان قابل تقدیر است.

وی گفت: تاکنون برای اجرای پروژه‌های تخصصی بانوان از امکانات و بودجه دولتی استفاده نشده است و امیدواریم استاندار قزوین و مدیرکل بانوان استانداری قزوین نیز برای پیگیری مطالبات بانوان با ما همراه باشند.

عطائی خطاب به استاندار قزوین پیشنهادی ارائه داد و برای تحقق آن تاکید کرد و گفت: خانه‌های سازمان طرح آبیاری فضای بسیار پوشیده و بدون مشرف بودن، دارند و درختان چندساله نیز دارند و همچنین دارای ساختمان‌های است که می‌توان کاربری مناسبی تعریف کرد، پیشنهاد می‌کنیم این فضا تبدیل به بوستان بانوان شود تا بانوان غرب قزوین نیز از بوستان تخصصی برخوردار باشند.

وی خطاب به استاندار قزوین گفت: همچنین در کنار بوستان ریحانه، سوله صالحین وجود دارد که تقاضا داریم این سوله به این بوستان اختصاص پیدا کند.