خانه » تازه ها » یکی دیگر از باغ های کهن شمال تهران بوستان همگانی شد

یکی دیگر از باغ های کهن شمال تهران بوستان همگانی شد

به مناسبت میلاد با سعادت امام شیعیان حضرت علی (ع) باغ نظر وتقع در منطقه یک به عنوان صد و نود و یکمین بوستان محلی شمال تهران به طور رسمی بازگشایی شد.

به گزارش ایسنا، مهندس سید علیرضا حسینی قائم مقام شهردار منطقه یک در مراسم بهره برداری رسمی از بوستان باغ نظر اظهار داشت: باغ نظر به مساحت ۵۵۰۰ مترمربع در ناحیه ۸ منطقه یک در خیابان شهید لواسانی، خیابان مهدیزاده یکی از باغات قدیمی شمال تهران بود که به منظور محافظت از درختان کهنسال و با ارزش آن ، تملک و پس از اجرای عملیات عمرانی و فضای سبز  به بوستان عمومی و تفرجگاه شهری تبدیل شد.

مهندس مجید نوربخش معاون امور شهری و محیط زیست  شهرداری منطقه یک نیز در این مراسم افزود:  اجرای پروژه های بزرگ فضای سبز در منطقه یک در سال های اخیر در بستر اهداف مختلفی صورت گرفته اند که می توان به احداث بوستان های منطقه ای و فرامنطقه ای به منظور افزایش سرانه فضای سبز منطقه، شناسایی باغات قدیمی و در خطر تخریب برای تملک و تبدیل آنها به بوستان و تفرجگاه عمومی و درنتیجه  جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و حفاظت از درختان کهنسال منطقه و به عبارتی تبدیل تهدیدات به فرصتها و… اشاره کرد.

نوربخش تصریح کرد:  درختان چنار و درختچه های  بربریس، یاس هلندی،  گلدان های نسترن،  گلدان های هفت رنگ،  ژونی پروس، اسپیره،  شیرخشت،  پامپاس گراس و … از گونه های گیاهی این بوستان هستند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک،  وی افزود:  این بوستان در حال حاضر دارای ۲۱۱۷ متر معبر، ساختمان اداری، سرویس بهداشتی، ۱۲۲ متر فضای بازی کودکان، ۹ پایه چراغ ۶ متری با ۶۸ لامپ  کم مصرف LED ، ۴۰ نیمکت و ۱۵ سطل زباله ، ۱۰۳۱ متر مربع چمنکاری،۱۱۸۸ متر مربع گل کاری، ۱۱۱۴ متر مربع درختچه و… است.