خانه » تازه ها » گونه‌های درختی مقاوم در بیابان‌های اشتهارد کاشته می‌شود

گونه‌های درختی مقاوم در بیابان‌های اشتهارد کاشته می‌شود

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری اشتهارد از اجرای طرح کاشت گونه‌های درختی مقاوم در بیابان‌های این شهرستان به منظور جلوگیری از هجوم ریزگردها خبر داد.

محمدصادق کمالی در گفتگو با خبرنگار مهر از برنامه ریزی برای کاشت گونه های مقاوم درختی از قبیل تاغ، آتریپلکس و قره داغ در بیابان های شهرستان اشتهارد خبر داد و گفت: با کاشت این گونه های مقاوم درختی خاک ضعیف سطحی تثبیت شده و با وزش باد در این منطقه ریزگردها در هوا معلق نمی شوند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید فرهنگ کاشت نهال از سنین کودکی در میان فرزندانمان نهادینه شود، گفت: باید در کنار اشاعه فرهنگ حفاظت و حراست از منابع ملی به نسل جوان جامعه آموزش های لازم ارائه شود.

وی در خصوص آب مورد نیاز برای توسعه کشاورزی و صنعتی در شهرستان اشتهارد گفت: انتقال پسآب تصفیه خانه فاضلاب کرج می تواند مشکل کم آبی اشتهارد را برطرف کند که عملیات عمرانی این طرح در حال اجراست.

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری اشتهارد در پایان با توجه به مشکلات زیست محیطی که شهرک صنعتی برای این شهرستان به وجود آورده است، گفت: مقرر شده برای توسعه فضای سبز شهرک صنعتی اشتهارد بیش از ۵ هزار اصله نهال کاشته شود تا آلایندگی این شهرک کاهش یابد.

کلید واژه ها: محیط زیست، شهروان، انتقال پسآب، تصفیه خانه فاضلاب کرج، مشکل کم آبی اشتهارد، فرمانداری اشتهارد، توسعه فضای سبز، فرهنگ کاشت نهال، بیابان های شهرستان اشتهارد، فرهنگ حفاظت و حراست، محمدصادق کمالی، هجوم ریزگردها

جوابی بنویسید