خانه » تازه ها » کوشش نروژ برای جمع‌آوری بودجه‌ رویارویی با جنگل‌زدایی

کوشش نروژ برای جمع‌آوری بودجه‌ رویارویی با جنگل‌زدایی

نروژ از تلاش خود برای گردآوری بودجه ۴۰۰ میلیون دلاری برای کشورهایی که در حال کاهش جنگل‌زدایی هستند و استفاده کمتری از جنگل‌ها و زغال‌سنگ می‌کنند، خبر داده تا با پدیده جنگل‌زدایی مقابله کنند.

جنگل زدایی محیط زیست شهروان

به گزارش ایسنا، هدف از این سرمایه‌گذاری حفاظت از پنج میلیون هکتار منطقه جنگلی است.

به گفته “ارنا سولبرگ” نخست وزیر نروژ، آینده کره زمین به توانایی ما در حفظ و نگهداری از جنگل‌ها در مقیاس وسیع و بی‌سابقه بستگی دارد. علاوه بر این به طور همزمان باید تولید محصولات کشاورزی نیز برای رفع نیازهای فزآینده جهانی افزایش یابد.

نخست وزیر نروژ افزود: ما از طریق این سرمایه‌گذاری با جوامع مدنی، بخش‌های خصوصی و دولتی همکاری می‌کنیم تا این اتفاق به شیوه جدید و تازه رخ دهد.

همچنین چندین شرکت از این سرمایه‌گذاری حمایت کرده و انتظار می‌رود این کمپانی‌ها و موسسات به سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری اولیه نروژ بیفزایند که تا سال ۲۰۲۰ دست‌یابی به هدف اختصاص بودجه ۴۰۰ میلیون دلاری محقق شود.

این سرمایه‌گذاری در کانون اهداف توسعه پایدار و ارتباط آب و هوایی است. اهداف توسعه پایدار ترکیبی از رفاه انسانی همچون کاهش فقر و گام‌های زیست محیطی از قبیل کاهش تغییرات اقلیمی و حفظ جنگل‌ها و تنوع زیستی است.

به گزارش مونگابی، برای کشورهایی مثل برزیل که دارای بیشترین وسعت از جنگل‌های استوایی هستند و شاهد جنگل‌زدایی فزآینده‌ای بودند این کمک مالی باعث می‌شود که با تغییرات اقلیمی مقابله کند.