خانه » زمینه » آب، هوا، خاک » کودکان باید با ادب نگاهبانی از زیست بوم آشنا شوند

کودکان باید با ادب نگاهبانی از زیست بوم آشنا شوند

مدیر موسسه نونهالان همیار طبیعت بهار آسیا گفت: کودکان باید با آداب حفاظت از محیط زیست آشنا شوند.

کودک و محیط زیست- شهروان

به گزارش ایسنا، بهاره شاکری در مراسم بزرگداشت روز معلم در راستای حفظ محیط زیست در سالن بصیرت بهشهر، اظهار کرد: هدف از راه اندازی موسسه نونهالان همیار طبیعت بهار آسیا آشنایی و آموزش کودکان در حمایت از محیط زیست، حفظ منابع طبیعی، مصرف بهینه انرژی، آداب اجتماعی و تولید اشتغال است.

وی افزود: از زمینه آشنایی و آموزش کودکان، زیرساخت‌های حفظ محیط زیست فراهم می شود که این موسسه با همکاری والدین کودکان و حمایت شهروندان به صورت معنوی و عاطفی؛ کودکان را با مفاهیم محیط زیست آشنا می کنیم.

این فعال محیط زیست خاطرنشان کرد: در زمینه تولید و بهره برداری از زباله‌های مخرب محیط زیست که بازیافتی است به صورت بهینه تولید را آغاز کرده و باعث ایجاد اشتغال در مرحله اولیه برای ۳۰ نفر و مرحله دوم ۱۳۵ نفر شده است.

شاکری گفت: امیدواریم با سرمایه گذاری‌های مادی و معنوی و آشنایی با تولیدات و خرید تولیدات بازیافتی از محیط زیست توسط شهروندان، بتوانیم اهداف بیشتر و مهم تری را محقق سازیم و شهر بهشهر را تبدیل به شهری نمونه برای گردشگران کنیم تا همه بتوانند در فضای پاک و سالم تری زندگی کنند.

وی تصریح کرد: تبدیل زباله به احسن مانند میز و صندلی، شناسایی گونه های درختان نادر و در معرض انقراض در جنگل های بهشهر و پرورش آن ها و سپس کاشت در جنگل، نصب سطل زباله های بازیافتی، نصب سطل های تفکیک زباله و سپس جمع آوری زباله های تفکیکی و تبدیل آن ها به وسایل احسن از جمله فعالیت موسسه نونهالان همیار طبیعت بهار آسیا در بهشهر است.

مدیر موسسه نونهالان همیار طبیعت بهار آسیا خاطرنشان کرد: مهم ترین فعالیت این موسسه، فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست برای کودکان است تا زیرساخت های حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست در جامعه فراهم شود.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم به ۱۵ نفر از معلمان پیش دبستانی و اول ابتدایی شهرستان بهشهر که به صورت خودجوش در کلاس های درس در مورد حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی به دانش آموزان آموزش می دادند با اهدای لوح سپاس و جوایز نقدی قدردانی شد.