خانه » تازه ها » کاشت نهال به یاد ۲۳ هزار شهید در روز درختکاری

کاشت نهال به یاد ۲۳ هزار شهید در روز درختکاری

روز درختکاری، محیط زیست، سایت شهروان، زیست بومهمزمان با هفته منابع طبیعی، مدیریت فرهنگی هنری منطقه چهار برنامه های متنوعی را به اجرا می‌گذارد.

علیرضا زند وکیلی مدیر فرهنگی هنری منطقه چهار در گفت‌وگویی با خبرگزاری تسنیم با اعلام این مطلب گفت: برنامه رونمایی از گلدان‌ها و گل‌های کودکان با عنوان «گل‌های زیبایم» در خانه فرهنگ صدف در روز ۱۵ اسفندماه ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین در فرهنگسرای اشراق نیز برنامه‌‌ای ویژه با عنوان «قامت بلند تمنا» و با حضور جمعی از خانواده‌های معزز شهدا برگزار می‌شود. در این برنامه که همزمان با روز درختکاری است، مراسم  کاشت یک نهال توسط یکی از خانواده‌های شهدا در ساعت ۱۰ صبح برگزار خواهد شد. همچنین در حاشیه این برنامه به منظور ترویج فرهنگ درختکاری و حفاظت از محیط زیست، تعدادی گل و گلدان میان کودکان توزیع می‌شود.

به گفته زندوکیلی همزمان با روز درختکاری مجتمع فرهنگی هنری حکیمیه نیز برنامه برگ سبز را برگزار می کند. در این برنامه کاشت نهال در فضای سبز مجتمع فرهنگی هنری حکیمیه توسط کودکان و نوجوانان و نیز خانواده های شهدا ی محله حکیمیه صورت می‌گیرد.

زندوکیلی گفت: همزمان با هفته منابع طبیعی، برنامه دیگری با عنوان«‌نهال هم‌عهدی» با کاشت نهال به یاد ۲۳ هزار شهید در فضای سبز دانشگاه امام حسین(ع) با حضور صلاحی ریاست سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران در روز یکشنبه ۱۶ اسفندماه جاری برگزار می‌شود.

کلید واژه ها: محیط زیست، زیست بوم، روز درختکاری، علیرضا زند وکیلی، کاشت نهال، برنامه برگ سبز، مجتمع فرهنگی هنری حکیمیه، فضای سبز، نهال هم‌عهدی، کاشت درخت