خانه » تازه ها » کاشت تخم بادام کوهی در زمین ها چراگاهی بدست دانش‌آموزان تفتی

کاشت تخم بادام کوهی در زمین ها چراگاهی بدست دانش‌آموزان تفتی

مدیر روابط عمومی اداره‌کل منابع طبیعی یزد آشناسازی اقشار مختلف جامعه با فعالیت‌های منابع طبیعی را ضروری دانست و از کاشت بذر بادام کوهی در اراضی مرتعی شهرستان تفت توسط دانش‌آموزان خبر داد.

%d8%a8%d8%a7%d8%af%d8%a7%d9%85-%da%a9%d9%88%d9%87%db%8c-%d9%85%d8%ad%db%8c%d8%b7-%d8%b2%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86

«محمدرضا ندافی» مدیر روابط عمومی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا،‌ با اشاره به ضرورت آگاهی دانش‌آموزان از نحوه نگهداری منابع طبیعی هم‌چنین آشنایی با شیوه‌های ارتقای منابع و ظرفیت‌های زیست محیطی در استان یزد اظهار کرد: دانش‌آموزان نقش مهمی در ترویج فرهنگ احساس مسئولیت در قبال منابع طبیعی ایفا می‌کنند.

وی آموزش در خصوص آشنایی با نوع منابع و شیوه نگهداری آنها را از جمله اقدامات در دستور کار منابع طبیعی دانست و خاطرنشان کرد: جذب مشارکت عمومی در راستای حراست از منابع طبیعی استان یکی از اولویت‌های این اداره‌کل است.

ندافی با بیان این‌که مشارکت دانش‌آموزان در کاشت نهال‌های جدید از جمله راهکارهای آشنایی آنها با منابع طبیعی است،‌ افزود: دانش‌آموزان مدارس شهرستان‌های تفت و یزد با حضور درعرصه‌های منابع طبیعی روستای طزرجان «لردکاغذی» از توابع این شهرستان نسبت به کاشت بذر بادام کوهی اقدام کردند.

در ابتدای این مراسم  کارشناسان اداره منابع طبیعی شهرستان تفت به‌منظور آگاهی بخشی بیشتر فعالیت‌های اداره منابع طبیعی، اهمیت فضای سبز و روش کاشت بذر را برای دانش‌آموزان مطرح کردند.