خانه » تازه ها » پوستری برای «روز درختکاری»

پوستری برای «روز درختکاری»

پوستر روز درختکاری، محیط زیست، زیست بوم، سایت شهروان، شهروان

بهزاد شیشه‌گران پوستری را به‌مناسبت «روز درختکاری» و پاسداشت آن طراحی کرد.

این نقاش و گرافیست در متنی که همراه این پوستر در اختیار خبرنگار سرویس هنرهای تجسمی ایسنا قرار داده، آورده است: «۱۵ اسفند، جشن دوستی ایرانی‌ها با طبیعت زیبا و با طراوت است. پانزدهم اسفندماه، روز شاد و به‌یادماندنی است. هر کسی از کوچک و بزرگ می‌کوشد تا با کاشتن نهالی در دل خاک، نقش در پاکیزگی هوا و سرسبزی مناظر عمومی داشته باشد و با این کار، به پیشواز بهاری دل‌انگیز و با صفا برود.

حفاظت از درختان و جنگل‌ها و جلوگیری از نابودی آن‌ها نیازمند عزم همگانی است. متأسفانه عده‌ای افزون بر نابودی درختان پرشمار، اقدام به قطع گونه‌های کمیاب درختی نیز می‌کنند. درختان از پربارترین نعمت‌های طبیعت هستند. درختان از منابع طبیعی و جزو ثروت‌های ملی هر کشوری به‌شمار می‌آیند. در نتیجه حفظ و نگهداری آن‌ها وظیفه‌ای ملی و همگانی است.

من به دعوت فرهنگسرای ارسباران روز ۱۸ اسفند، در پارک گفت‌وگو درختی خواهم کاشت با شعار «هر ایرانی یک نهال هدیه به فردای ایران» که خوشبختانه در رسانه‌های مختلف به آن پرداخته‌اند و من نیز پوستری به‌مناسبت ۱۵ اسفند «روز درختکاری» و پاسداشت طبیعت ایران طراحی کرده‌ام که تقدیم به همه دوست‌داران طبیعت می‌کنم.»

کلید واژه ها: محیط زیست، روز درختکاری، حفاظت از درختان و جنگل‌ها، بهزاد شیشه‌گران، قطع گونه‌های کمیاب، منابع طبیعی، هر ایرانی یک نهال هدیه به فردای ایران، زیست بوم