خانه » تازه ها » پاک‌سازی ۳۰ هکتار بلوت از لورانتوس با پشتکار بنیاد برگ و بلوت

پاک‌سازی ۳۰ هکتار بلوت از لورانتوس با پشتکار بنیاد برگ و بلوت

مسئول بنیاد برگ و بلوط گفت: ۳۰ هکتار از جنگل‌های «بانکول» ایوان از آفت لورانتوس پاکسازی شد.

کمپین بلوت محیط زیست شهروان

مهندس «محمدعلی حیدری» در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: کمپین مردمی «من بلوط خواهم کاشت» از آبان ماه سال ۹۵ در شهرستان ایوان با حضور جمعی از جوانان و فعالان حوزه منابع طبیعی و محیط زیست آغاز بکار کرده است.

وی با بیان اینکه این کمپین تاکنون ۸ برنامه کاشت بلوط در نقاط مختلف شهرستان ایوان داشته است، افزود: برنامه روز جهانی محیط زیست در تنگه دانوک، کاشت بلوط در دامنه کوهای منطقه کوشک، امامزاده سید عبداله، سراب و چند نقطه دیگر بخشی از فعالیت‌های کمپین مردمی من بلوط خواهم کاشت بوده است.

حیدری با اشاره به اینکه مبارزه با آفت لورانتوس درختان بلوط نیز بخشی از فعالیت این کمپین است، ادامه داد: در این راستا در روزهای ۲۲ اردیبهشت ماه و پنجم خرداد ماه سال جاری برنامه مبارزه با آفت لورانتوس در منطقه بانکول ایوان اجرا شد که در مجموع ۵۰ هکتار از جنگل‌های بلوط آلوده به این آفت پاکسازی شد.

مسئول بنیاد برگ و بلوط با تاکید بر اینکه شناسایی مناطق آلوده به لورانتوس توسط کارشناسان منابع طبیعی شهرستان ایوان انجام می‌شود، گفت: در روز گذشته ۳۰ هکتار از جنگل‌های منطقه بانکول با همت اعضای این کمپین از وجود لورانتوس پاکسازی شد.

وی در پایان عنوان کرد: فرمانداری، جهاد کشاورزی، حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری و جمعیت هلال‌احمر شهرستان ایوان ما را در این زمینه یاری می رسانند.