خانه » تازه ها » ورود ۸۰۰ کیلو وات انرژی نو در مدار شبکه برق تهران در ۳ سال گذشته

ورود ۸۰۰ کیلو وات انرژی نو در مدار شبکه برق تهران در ۳ سال گذشته

قائم مقام شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت: در سه سال گذشته حدود ۸۰۰ کیلو وات انرژی نو وارد مدار شبکه برق تهران شده است.

انرژی خورشیدی، محیط زیست، زیست بومبه گزارش خبرنگار علمی ایرنا، عبدالحمید ارسطو روز سه شنبه در آیین راه اندازی نیروگاه فتوولتائیک خورشیدی با ظرفیت ۲۰ کیلو وات در دانشگاه الزهرا(س) افزود: کشور به لحاظ انرژی خورشیدی، غنی است و استفاده از انرژی های نو می تواند به لحاظ زیست محیطی نیز برای کشور مفید باشد.
وی بیان کرد: اکنون حمایت های تشویقی برای سرمایه گذاری در زمینه انرژی های نو در نظر گرفته شده است که از جمله آن، انعقاد قراردادهای بلندمدت ۱۰ تا ۱۵ ساله خرید تضمینی برق از منابع تجدیدپذیر است.
ارسطو اظهار کرد: با توجه به سیاست های درنظرگرفته شده در خصوص خرید انرژی از منابع تجدیدپذیر، به ازای هر کیلو وات ، ۹۷۷ تومان پرداخت خواهد شد که در مقایسه، متوسط فروش برق درکشور حدود ۶۰ تومان است.
وی با اشاره به این که این مبلغ رقم قابل توجهی است، ادامه داد: انرژی های تجدیدپذیر در وضعیت عادی شرایط جوی، می تواند یک انرژی پایدار، پاک و مطمئن به ما دهد.
وی یادآور شد: سرمایه گذاری در حوزه انرژی های تجدیدپذیر در کشورهای اروپایی بیش از ۱۰ برابر شده است، آمریکا نیز در سال ۲۰۱۴ میلادی ۵۶ میلیارد دلار سرمایه گذاری در زمینه انرژی های خورشیدی با دو دیدگاه محیط زیست و قیمت منابع فسیلی داشته است.
ارسطو یادآور شد: سال گذشته سرمایه گذاری قابل توجهی در این حوزه از سوی وزارت نیرو انجام شد و در اعتبارات در نظرگرفته شده برای سال ۹۵، در بخش انرژی های نو، منابع قابل توجهی دیده شده است. در برنامه پنج ساله کشور در خصوص انرژی های نو هدفگذاری و سیاستگذاری های خوبی شده است.
نیروگاه فتوولتائیک خورشیدی با ظرفیت ۲۰ کیلو وات متصل به شبکه برق دانشگاه الزهرا (س) در پشت بام دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی دانشگاه با استفاده از ۱۰۵ پنل پلی کریستال روی ۳۵ استراکچرفیکس نصب و امروز سه شنبه ۲۰ بهمن ماه با حضور مسئولان این دانشگاه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نیرو راه اندازی شد.

کلید واژه ها: عبدالحمید ارسطو، نیروگاه فتوولتائیک خورشیدی، انرژی خورشیدی، منابع تجدید پذیر، انرژی پاک، محیط زیست، زیست بوم

جوابی بنویسید