خانه » تازه ها » راه‌اندازی کمپین حمایت از محیط زیست توسط یک مجله

راه‌اندازی کمپین حمایت از محیط زیست توسط یک مجله

کمپین حفاظت از محیط زیست، زیست بوم، شهروان، سایت شهروان، مجله، روزنامهمرجان فولادوند که سردبیری مجله «همشهری بچه‌ها» را بر عهده دارد، از ایجاد کمپین «من، صدای بی‌صداها هستم» با امضای عهدنامه این کمپین توسط کودکان و نوجوانان برای حمایت و حفاظت از محیط زیست خبر داد.

این نویسنده و فعال فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: به دنبال ضرورت توجه به حیوانات و محیط زیست، مجله «همشهری بچه‌ها» کمپینی را ایجاد کرده است که بر اساس آن اعضا می‌توانند با امضا عهدنامه و پیوستن به آن، در زمینه توجه به محیط زیست و نگهداری و مراقبت از حیوانات وارد عمل شده و کارت عضویت و یا دسبند نارنجی دریافت کنند.

بنا به گفته وی دستبند نارنجی در سطح جهانی نشانه حمایت از حیوانات است. ولی در عهدنامه مجله «همشهری بچه‌ها» این توجه شامل مسایل به محیط زیستی هم می شود.

در این عهد‌نامه هفت ماده‌ای تاکید شده است:

۱٫من با آزار و اذیت، کشتن یا اسیرکردن حیوانات مخالف هستم.

۲٫من با آلوده کردن آب و خاک و از بین بردن جنگل‌ها مخالفم.

۳٫من سعی میکنم دوستان وخانوادهام را به مهربانی با حیوانات تشویق کنم.

۴٫من مراقبم که اگر حیوانی مورد آزار قرار گرفتبه سازمان محیط ریست ومحیط بانان اطلاع بدهم.

بنا به گفته سردبیر این مجله کمپین «من، صدای بی‌صداها هستم» مورد توجه بچه‌ها قرار گرفته است.

فولادوند گفت: به دنبال ایجاد این کمپین با موضوع مذکور بخشی از صفحات مجله «همشهری بچه‌ها» نیز به درج گزارشات اعضای این کمپین در زمینه رعایت مفاد این عهد نامه و همچنین فعالیت‌های بچه‌های سایر ملت‌ها در کشورهای مختلف به این خصوص تعلق گرفته است.

صاحب امتیاز دوهفته‌نامه «همشهری بچه‌ها» موسسه همشهری است و برای کودکان ٧ تا ١٢ سال و با رویکرد فرهنگی، ادبی منتشر می‌شود. این نشریه با قطع ۲۰ در ۲۷ سانتی‌متر به همراه ضمیمه‌ای برای پدر و مادرها و هدیه‌ای برای مخاطبان در ۵٢ صفحه با بهای ٢٠٠٠ تومان به چاپ می‌رسد.

سرمقاله، خبر، نقاشی و دست‌نوشته‌های کودکان، گزارش، داستان، شعر، سرگرمی، علمی، ورزشی، معرفی کتاب، محیط زیست، سینما و آگهی بخش های گوناگون این نشریه است.

کلید واژه ها: مرجان فولادوند، همشهری بچه‌ها، سازمان محیط ریست، من، صدای بی‌صداها هستم، کودکان و نوجوانان، شهروان، محیط زیست، زیست بوم