خانه » تازه ها » پیرمرد ۸۳ ساله ۱۴۱ کیلومتر دوید!

پیرمرد ۸۳ ساله ۱۴۱ کیلومتر دوید!

نوروز خاکسار، محیط زیست، زیست بوم، سایت شهروان، شهرواننوروز خاکسار دونده ۸۳ ساله و طبیعت دوست استان فارس مسافت ۱۴۱ کیلومتری شیراز تا دریاچه پریشان در شهرستان کازرون را با هدف ترویج حفظ محیط زیست دوید.
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس، این ورزشکار این مسافت را با شعار «هر ایرانی یک درخت» با هدف ترویج اندیشه کمک به احیای منابع طبیعی و دوری از آلودگی هوا در مدت دو روز پیمود. مسئولان شهرستان کازرون در پایان مسیر حرکت این ورزشکار کهنسال از وی استقبال کردند. این ورزشکار که مدال های ملی و بین المللی در رشته دو و میدانی را در کارنامه دارد، رمز موفقیت خود را تغذیه مناسب و علاقه اش به ورزش و درک تاثیر ورزش در سلامت جسم و روح انسان دانست. خاکسار گفت: درک و اُنس با طبیعت به من کمک کرد که در سن زیاد هم با توان و انگیزه بالا مسافت های طولانی را طی کنم.

این ورزشکار استان فارس ابراز امیدواری کرد که با حمایت مسئولان استان بتواند در مسابقات جهانی دو و میدانی کهنسالان سال ۲۰۱۶ شرکت کند.

کلید واژه ها: محیط زیست، دریاچه پریشان، شهرستان کازرون، حفظ محیط زیست، هر ایرانی یک درخت، منابع طبیعی استان فارس، ورزشکار، آلودگی هوا، نوروز خاکسار، مسابقات جهانی دو و میدانی کهنسالان