خانه » تازه ها » “هارپ”، ایران را دچار خشکسالی کرده است

“هارپ”، ایران را دچار خشکسالی کرده است

نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان البرز ضمن انتقاد از کاشت درختان غیرمثمر همچون کاج در فضای سبز گفت: بخش زیادی از ‌منابع آب صرف این درختان می‌شود و بعد‌ افسانه می‌سازند که ۹۰ درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

‌به گزارش ‌ایسنا‌، حجت الاسلام والمسلمین ارجمند در جشن برداشت میوه که امروز در ساوجبلاغ برگزار شد، گفت: برکتی که در کشاورزی هست با هیچ چیز قابل قیاس نیست و در واقع تمام کشاورزی صدقه است.

ارجمند افزود: در سال‌های اخیر اتفاق بدی رخ داده است‌، ما هیچ روایت و آیه‌ای نداریم که بر کاشت درختان غیر مثمر‌ مانند مثل کاج تاکید کند اما امروز نیمی از آب‌های کشور صرف درختان غیر مثمر می‌شود و به دروغ کشاورزی هراسی می‌شود.
وی ادامه داد: ‌افسانه ساخته‌اند که ۹۰ درصد آب صرف کشاورزی می‌شود و با آن کشاورزی هراسی می‌کنند.
ارجمند در بخش دیگری از سخنان خود به توسعه محصولات تراریخته در کشور اشاره و اعلام کرد: برخی اصرار دارند به هر قیمتی که هست این موضوع را در کشور پیاده کنند، در حالی که این اقدام توسط دشمن ترین دشمنان ما دنبال می‌شود.
وی ادامه داد: متاسفانه این موضوع جدی گرفته نشده و عمده غذای ما تراریخته شده است و همین باعث شده تا بیماری‌ها سر به فلک بکشد.
ارجمند در ادامه به موضوع هارپ اشاره و خاطرنشان کرد: هارپ می‌تواند خشکسالی و زلزله ایجاد کند ،اما خیلی از مدیران نمی‌خواهند این را قبول کنند.
وی تصریح کرد: چرا فقط ایران دچار خشکسالی است، اینها كارهایی است که دشمنان انجام می‌دهند.