خانه » تازه ها » نیروگاه رامین اهواز به چرخه نیروگاه‌های گازسوز کشور پیوست

نیروگاه رامین اهواز به چرخه نیروگاه‌های گازسوز کشور پیوست

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از پیوستن نیروگاه رامین اهواز به چرخه نیروگاه‌های گازسوز کشور خبر داد.

به گزارش سرویس «محیط زیست» ایسنا، معصومه ابتکار آخرین پست تلگرامی خود را به خبر پیوستن نیروگاه رامین اهواز به چرخه نیروگاه‌های گازسوز کشور اختصاص داد.

متن تلگرامی مذکور بدین شرح است:

« دکتر سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان دیشب خبر داد که به دنبال تلاش‌های صورت‌گرفته برای بهبود کیفیت هوای اهواز و نقش نیروگاه‌ها در این افزایش کیفیت، چهار واحد از پنج واحد نیروگاه رامین اهواز از ظهر جمعه گازسوز شد.

این اقدام در ادامه تلاش‌های دولت یازدهم برای حذف مازوت از چرخه سوخت نیروگاه‌های کشور و با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده با وزارتخانه‌های نفت و نیرو تحقق یافته و از این پس گاز، سوخت غالب نیروگاه رامین اهواز خواهد بود.

مهندس لاهیجان زاده، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان نیز با تایید این موضوع گفت: میزان مصرف این نیروگاه معادل هشت میلیون لیتر سوخت مایع بوده که با توجه به مشکلات به وجود آمده در شهرهای مختلف استان به ویژه اهواز به خاطر طوفان‌های گرد و غبار، پیگیری‌های مستمری برای حذف سوخت مازوت صورت پذیرفته و از دیروز غالب سوخت این نیروگاه به سوخت مایع تغییر یافت.

با توجه به نقش نیروگاه‌ها در افزایش میزان ذرات معلق به خاطر استفاده از سوخت‌های سنگین، این اقدام می‌تواند گامی در جهت بهبود کیفیت هوای خوزستان به ویژه اهواز باشد.

کلید واژه ها: سازمان حفاظت محیط زیست، نیروگاه رامین اهواز، نیروگاه های گازسوز، هوای اهواز، سعید متصدی، لاهیجان زاده، ذرات معلق، کیفیت هوای خوزستان

جوابی بنویسید