خانه » زمینه » آب، هوا، خاک » نگرانی از چگونگی خاکسپاری آشغال در رامسر

نگرانی از چگونگی خاکسپاری آشغال در رامسر

استاندار مازندران با اشاره به اینکه اعتبارات خوبی برای ساماندهی زباله در نظر گرفته شده و در تنکابن حدود ۹ میلیارد تومان از سوی دفتر مقام معظم رهبری اعتبار برای این امر اختصاص یافته است، افزود: طبق مکاتبات با شهردار رامسر مکانی که در شرایط فعلی زباله به آن حمل می شود مایه نگرانی بوده و باید سرمایه گذاران وارد شده و مشکلات محیط زیستی این منطقه رفع شود.

زباله در رامسر محیط زیست شهروان

به گزارش ایسنا، ربیع فلاح جلودار در دیدار با مردم رامسر گفت: برای بهبود وضعیت دفع زباله و محیط زیست در شهرهای مختلف استان مازندران اقداماتی انجام شد اما حل مشکل زباله نیاز به سرمایه‌گذاری بزرگی دارد.

وی با اشاره به اینکه مدیران وظیفه دارند به تمامی مسایل حوزه مربوط به خود رسیدگی کنند، تصریح کرد: بیش از ۱۰۲ فعالیت که پیش از این متمرکز بوده در تهران به استانداری مازندران محول شده و این اختیارات به شهرستان‌ها واگذار شده است.

استاندار مازندران درباره پروژه های نیمه تمام در استان مازندران تصریح کرد: در استان مازندران بیش از ۵۵۰۰ پروژه نیمه تمام به ارزش ۴۵۰۰ میلیارد تومان تکمیل و افتتاح شد و مابقی پروژه های نیمه تمام با اعتبارات تملک دارایی و فعالیت‌های اقتصادی توسط واحدهای تولیدی نیمه تمام انجام می‌شود.

وی افزود: در سال جاری بیش از ۱۵۰۰ مورد تسهیلات در بخش کشاورزی و صنعتی پرداخت شد.

استاندار مازندران درباره مشکلات فاضلاب شهرهای مازندران افزود: برای پنج شهرستان در استان مازندران ۲۲۰ میلیون یورو از صندوق توسعه بانک اسلامی به مازندران و در رامسر نیز سهمی از این بودجه تخصیص داده شده ولی برای خرید زمین با مشکل مواجه هستیم و بین اهالی و دستگاه های اجرایی اختلاف وجود دارد.

وی گفت: برای ایجاد کمربندی در غرب استان مازندران، هچیرود تا رامسر ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دریافت و ابلاغ شده است.

همچنین استاندار مازندران گفت: باید برای بهره برداری از چوب از شیوه زراعت، استفاده و با کشاورزان قرارداد ۱۰ساله بسته شود.

 ربیع فلاح جلودار در یازدهمین جلسه شورای اداری تنکابن با تبریک فرا رسیدن هفته منابع طبیعی اظهار کرد: شکستن شاخه درخت مانند شکستن بال فرشتگان است اما منابع طبیعی فقط شامل درخت نمی شود. اخیرا مصوبه ای برای محدود کردن بهره برداری چوب های جنگل به تصویب رسیده است.

وی درباره راه های اصلی غرب استان نیز اظهار کرد:باید همه محورهای اصلی در مدت باقی مانده تا عید نوروز باید از نخاله و پسماند پاکسازی شود.

استاندار مازندران با اعلام اینکه اعتبارات سفر رئیس جمهور تخصیص پیدا کرده است، گفت: باید هرچه زودتر طرح های مطالعاتی آن انجام شود و نیز در بحث خسارت ناشی از برف، هیچ یک از استان های همجوار نتوانست به سرعت مازندران عمل کرده و اعتبار دریافت کند.

فلاح جلودار با بیان اینکه برای خسارت دیدگان برف در بخش کشاورزی مبلغ ۳۰میلیارد تومان پرداخت شد، اعلام کرد: مرکبات باقی مانده کشاورزان با قیمت توافقی ۱۲۰۰ تومان تا پایان سال خریداری می شود و نیز ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با بهره ۱۰درصد نیز برای باغات خسارت دیده پرداخت شد.

استاندار مازندران درباره اختیارات فرمانداری های ویژه عنوان کرد: اعتقاد واگذاری اختیارات به شهرستان‌ها وجود دارد که ۱۰۲ فعالیت در اختیار مرکز استان را به شهرستان‌ها ابلاغ کردیم.