خانه » تازه ها » نگاهبانی از جنگل‌ها و چراگاه ها با ابزارگان و ساز و برگ فوق‌العاده ناچیز، بسیار سخت است

نگاهبانی از جنگل‌ها و چراگاه ها با ابزارگان و ساز و برگ فوق‌العاده ناچیز، بسیار سخت است

‌مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: حفاظت از جنگل‌ها و مراتع با اندک نیروی منابع طبیعی و امکانات و تجهیزات فوق‌العاده ناچیز، خیلی سخت است.

‌به گزارش ایسنا، مهندس آریایی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان، اظهار کرد: با توجه به وسعت منابع طبیعی لرستان و وضعیت توپوگرافی آن حفاظت از جنگل‌ها و مراتع با این اندک نیروی منابع طبیعی و امکانات و تجهیزات فوق‌العاده ناچیز، خیلی سخت است.

وی ادامه داد: با توجه به احساس مسئولیت مدیرکل و پرسنل منابع طبیعی در حفاظت از این سرمایه الهی در بحث اطفاء حریق امسال حضور چشمگیری در مهار آتش‌سوزی‌ها داشته‌اند که با مهار به موقع شاهد کاهش سطح آتش‌سوزی‌ها بوده‌ایم.

آریایی یادآور شد: با توجه به حضور پرسنل منابع طبیعی در عرصه و جلوگیری از تصرف و تخریب جنگل‌ها و مراتع استان، نیروهای موجود جوابگوی این عرصه وسیع نبوده و افرادی سودجو با قطع درختان و تخریب اراضی ملی، آنها را تصرف می‌کنند.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری در ادامه گفت: با توجه به وجود مشکل استخدام و اعتبار لازم، کمبود نیرو را می‌توان از طریق یگان حفاظت سازمان با جذب سربازان وظیفه تا حدودی برطرف کرد.

همچنین سرهنگ علی احمدی‌تبار جانشین فرماندهی انتظامی لرستان در این جلسه اظهار کرد: در راستای حفاظت از منابع طبیعی و سایر دستگاه‌های اجرایی که افسران نیروی انتظامی به عنوان فرمانده یگان حفاظت در آنجا مشغول انجام وظیفه هستند، نیروی انتظامی آمادگی کامل را جهت همکاری و استفاده از ظرفیت پاسگاه‌های انتظامی در راستای برخورد با متخلفین را دارد.