خانه » تازه ها » اقدامات حفاظتی از عرصه‌های منابع طبیعی گیلان در روز طبیعت انجام می‌شود
اقدامات حفاظتی از عرصه‌های منابع طبیعی گیلان در روز طبیعت انجام می‌شود

اقدامات حفاظتی از عرصه‌های منابع طبیعی گیلان در روز طبیعت انجام می‌شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان گفت: اقدامات حفاظتی از عرصه‌های منابع طبیعی گیلان در روز طبیعت انجام می‌شود و در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تجاوز، مأموران ما با حکم قضایی ورود می‌کنند.

داود زارع در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، در مورد روز طبیعت و اقدامات سازمان منابع طبیعی استان، اظهار داشت: تمام واحدهای حفاظتی ما در پارک‌های جنگلی، فضای گردشگری، مستقر هستند و اقدامات حفاظتی از عرصه‌های منابع طبیعی را انجام می‌دهند.

وی بیان کرد: با دادستانی هماهنگ شد که در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی مأموران ما با حکم قضایی ورود پیدا کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با بیان اینکه اطلاع‌رسانی‌های لازم از طریق بروشور و بنرها در سطح شهر صورت گرفت، اظهار کرد: امیدواریم با وضعیت آب و هوایی مناسب و ضمن استفاده درست از طبیعت، در ۱۳ فروردین و روز طبیعت شاهد اتفاق خاصی نباشیم.

زارع از شهروندان خواست از طبیعت به‌درستی استفاده کنند و این انس و الفت را برقرار کنند و برای حفاظت و صیانت از جنگل‌ها و مراتع همه دست به دست هم دهیم و یک مشارکت خوب داشته باشیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با بیان اینکه از شهروندان انتظار داریم زباله‌ها را پس از استفاده از طبیعت جمع‌آوری کنند، خاطرنشان کرد: شهروندان زباله‌ها را در طبیعت نریزند چرا که ضررش به خودشان برمی‌گردد و از آتش روشن کردن و شکستن شاخه درختان نیز خودداری کنند.

کلید وازه ها: منابع طبیعی گیلان، محیط زیست، شهروان، روز طبیعت، داود زارع، حفاظت از جنگل ها، منابع طبیعی و آبخیزداری، شکستن شاخه درخت