خانه » تازه ها » مشکل پسماند در استان های شمالی وارد مرحله خطرناک شد

مشکل پسماند در استان های شمالی وارد مرحله خطرناک شد

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور هشدار داد : مشکل زباله و پسماند در استان های شمالی کشور وارد مرحله خطرناکی شده است.

%d9%be%d8%b3%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af-%d8%af%d8%b1%db%8c%d8%a7-%d9%85%d8%ad%db%8c%d8%b7-%d8%b2%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86

به گزارش خبرنگار ایرنا ، پروین فرشچی روز شنبه در سمینار ‘ دریای کاسپین ، فرصت ها و چالش ها ‘ در بابل افزود : همه باید تلاش کنیم تا رفع این مشکل به اولویت اول دولت تبدیل شود و برای کشوری بدون زباله گام های موثری برداریم.
وی ادامه داد : متاسفانه نتوانستیم بهره برداری پایدار از دریای خزر داشته باشیم و در سال های اخیر مشکلاتی اعم از چالش های زیست محیطی، کاهش تنوع زیستی، کاهش ماهیان خاویاری ، آلودگی های نفتی و کشاورزی بسیار آزار دهنده بوده است.
فرشچی گفت : در گذشته عدم همکاری بخش های مختلف در دریای خزر بسیار آزار دهنده بود که خوشبختانه در این دولت همکاری و تعامل خوبی میان ارگان های دریایی و سازمان های وابسته به آن ایجاد شده است.
وی افزود : برای اولین بار ۱۸ ارگان دریایی در ایران توانستند در دولت تدبیر و امید در قالب سند توسعه دریایی اهداف خودشان را دنبال کنند.
معاون سازمان محیط زیست کشور گفت : اقتدار دریایی برای ایران بسیار مهم است و اگر خواهان این اقتدار هستیم باید توانمندی های خودمان را در زمینه های علمی، فناوری ، امنیت و اتحاد داخلی ارتقاء بخشیم تا بهتر بتوانیم از ظرفیت های خوب دریای خزر بهره مند شویم.
وی افزود : بر اساس حقوق بین الملل نیز تعهداتی در خصوص دریای خزر اعم از کاهش گاز گلخانه ای و همچنین حفاظت از دریاها داریم که برای اجرایی شدن این قوانین نیازمند همکاری تنگاتنگ دستگاههای ذیربط هستیم .
سمینار یک روزه دریای کاسپین، فرصت ها و چالش ها با حضور مدیران و مسئولان ملی و استانی صبح امروز در دانشگاه آزاد بابل آغاز به کار کرد.
بررسی مشکلات زیست محیطی ، امنیت دریائی ، مسائل حقوقی ، گردشگری و بوم شناسی آبزیان موضوع هایی است که در این سمینار مورد بررسی قرار می گیرد.