خانه » تازه ها » مسئولیت دانشگاهیان و فرهیختگان در برابر طبیعت و محیط‌ زیست سنگین است

مسئولیت دانشگاهیان و فرهیختگان در برابر طبیعت و محیط‌ زیست سنگین است

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: مسئولیت دانشگاهیان و فرهیختگان در برابر طبیعت و محیط‌زیست سنگین است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، گودرز صادقی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم افتتاحیه دومین همایش ملی صیانت از منابع‌طبیعی و محیط‌زیست در اردبیل گفت: زمین امانت زیبایی است و باید از این امانت به بهترین شکل ممکن مراقبت کنیم.

وی با بیان اینکه منابع‌طبیعی و محیط‌زیست امروز به مانند کودک بیماری است که مجبوریم به درمان آن بپردازیم، افزود: دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و برکه‌ها خشکیده‌اند، جنگل‌ها از بین می‌روند، محیط‌زیست دچار صدماتی شده است که نیازمند یاری هستند.

صادقی تصریح کرد: هر چه بیشتر در مورد منابع‌طبیعی و محیط‌زیست سخن می‌گوییم کمتر عمل می‌کنیم.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه باید دست به دست هم دهیم تا منابع‌طبیعی و محیط‌زیست میهن خود را از وضعیت فعلی نجات دهیم، خاطرنشان کرد: مسئولیت دانشگاهیان و فرهیختگان در برابر طبیعت و محیط‌زیست سنگین است و باید در مقابل ناراستی‌ها بایستند.

وی اظهار امیدواری کرد: سال آینده سال خوبی برای طبیعت و محیط‌زیست باشد و دانشگاهیان بتوانند با اقدامات مثبت رضایت خاطر مقام معظم رهبری را کسب کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سیف‌الله مدبر مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: باید با برگزاری چنین همایش‌هایی تمدن نوین اسلام را پایه‌گذاری کرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از سؤالات مهم در قیامت نحوه برخورد با نعمت‌ها خواهد بود، افزود: باید در قبال رفتار خود با آب، هوا، طبیعت و محیط‌زیست در قیامت پاسخگو باشیم.

مدبر تصریح کرد: زندگی انسان با هوای پاک، آب گوارا و زمین بارور زیباتر می‌شود و باید این سه مورد را همیشه در نظر گرفت؛ چراکه هر سه آنها زندگی را طیب کرده و به حیات رونق می دهند.

 

کلید واژه ها: شهروان، محیط زیست، دانشگاه محقق اردبیلی، دانشگاهیان و فرهیختگان، طبیعت و محیط‌ زیست، خبرگزاری دانشجویان ایران، گودرز صادقی، همایش ملی صیانت از منابع‌ طبیعی و محیط‌زیست، حجت الاسلام والمسلمین سیف‌الله مدبر

جوابی بنویسید