خانه » تازه ها » مراسم روز درختکاری در گلپایگان برگزار شد

مراسم روز درختکاری در گلپایگان برگزار شد

مراسم روز درختکاری با حضور مردم، مسوولان و دوستداران طبیعت در گلپایگان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که روز شنبه در محوطه یک واحد تولیدی صنعتی سپاه ناحیه گلپایگان و بلوار امام رضا(ع) این شهر برگزار شد، امام جمعه، فرماندار، مسوولان، جمعی از دانش آموزان و دوستداران طبیعت با غرس تعدادی نهال برای توسعه بیشتر فضای سبز این شهرستان گام برداشتند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا اسماعیلی امام جمعه گلپایگان در این آیین گفت: همه باید برای توسعه فضای سبز با کاشت درخت و با توجه به شرایط خوب آب و هوایی این شهرستان اهتمام بیشتری داشته باشیم.
حسین فراست فرماندار گلپایگان نیز بر ضرورت حفظ و احیای بیشتر عرصه های منابع طبیعی گلپایگان تاکید کرد و خواستار همکاری مردم و مسوولان برای توسعه بیشتر فضای سبز در این خطه شد.
همچنین، محمدامین جمالی شهردار گلپایگان با اشاره به اینکه در هفته منابع طبیعی حدود دو هزار نهال در فضای سبز چند بلوار این شهر کاشته می شود، اظهار کرد: سرانه فضای سبز این شهر اکنون ۲۳ متر مربع است و می کوشیم با اجرای چند طرح در صورت تامین آب لازم، این سرانه را به ۲۵ مترمربع افزایش دهیم.
سرهنگ محمداسماعیل علیشاهی فرمانده سپاه ناحیه گلپایگان نیز گفت: بمناسبت روز درختکاری با حضور جمعی از خانواده معظم شهیدان و مسوولان و به یاد و نام بیش از ۳۷۰ شهید دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی این شهرستان، همین تعداد نهال و گل محمدی در محوطه این فرماندهی غرس شد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گلپایگان نیز هنگام برگزاری آیین درختکاری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از آغاز توزیع شش هزار و۵۰۰ اصله نهال با هدف ایجاد فضای سبز در هفته منابع طبیعی در این شهرستان خبر داد.
علیرضا حیدری با اشاره به اینکه در هفته منابع طبیعی کاشت نهال در برخی شرکت ها، ادارات، مدارس، معابر و همچنین توزیع در محل نماز جمعه شهرستان گلپایگان صورت می گیرد، گفت: جلب توجه مردم به اهمیت عرصه های طبیعی و تاکید بر لزوم ترویج و گسترش محافظت از این منابع از اهم اهداف هفته منابع طبیعی در این شهرستان است.
پانزدهم تا بیست و یکم اسفند هفته منابع طبیعی و آبخیزداری است.
شهرستان گلپایگان با سه شهر گلپایگان، گوگد و گلشهر و ۵۲ روستا و آبادی در ۱۸۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.

کلید واژه ها: محیط زیست، طبیعت در گلپایگان، روز درختکاری، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا اسماعیلی، امام جمعه گلپایگان، کاشت درخت، حسین فراست، منابع طبیعی، کاشت نهال، زیست بوم