خانه » تازه ها » مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران: محیط زیست در برابر درختان خیابان ولیعصر(عج) تهران وظایفی دارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران: محیط زیست در برابر درختان خیابان ولیعصر(عج) تهران وظایفی دارد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه توجه به مسائل قانونی باعث کاهش تخلفات در محیط زیست می‌شود، همچنین از پیگیری مسئله قطع درختان ولیعصر با همکاری محیط زیست و شهرداری تهران خبر داد.

ناصر مهردادی در گفت‌وگو با ایسنا درباره تخلفات مالی و دستگیری‌هایی که اخیرا در بدنه مدیریتی محیط زیست استان تهران صورت گرفت با اشاره به اینکه سعی داریم نظارت‌ها را افزایش دهیم، گفت: نظارت وظیفه ما است و این وظیفه را با جدیت پیگیری خواهیم کرد، اما نکته حائز اهمیت آن است که مسائل قانونی وجود دارد که در صورت توجه دقیق به قانون از بروز مشکلاتی از این دست جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: در استان تهران با وجود کارشناسان متبحر و به بکارگیری این افراد در بدنه محیط زیست استان، سعی می‌کنیم مشکلات را تا حد بالایی کاهش دهیم. علاوه بر این قصد داریم از طریق همکاری با دستگاهای مختلف نظارت و کنترل را بیش از پیش اعمال کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در ادامه در مورد تعیین تکلیف درختان خیابان ولیعصر (عج) اظهار کرد: اگرچه مباحث مختلفی مثل آلودگی هوا، حیات وحش، محیط‌بانی، انتقال آب، شرایط ویژه پرندگان، آلاینده‌های زیست محیطی در بخش صنایع، پایش‌های زیست محیطی، کارخانه‌های آجرپزی اطراف تهران، فضای سبز، کارآمدی یا ناکارآمدی سیستم‌های تصفیه فاضلاب و… به محیط زیست مرتبط است و سهمی را در این مسائل دارد؛ ولی همه اینها متولی خاص خود را نیز دارد.

مهردادی با اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست دستگاهی است که وظیفه نظارت بر همه این امور را دارد، گفت: علاوه بر محیط زیست دستگاه‌های دیگر نیز نسبت به این مسائل تکالیفی دارند، واقعیت آنست که محیط زیست با توجه به وضعیت مالی و امکانات موجود به اندازه سهم خود و حتی بیش از توان خود زحمت می‌کشد. در مورد درختان خیابان ولیعصر(عج) تهران هم از آنجا که محیط زیست در قبال این درختان وظایفی دارد، پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم. قرار است نشست‌هایی را با نیروهای شهرداری برای تعیین تکلیف این موضوع داشته باشیم. برخی افراد در شهرداری نیز نگرانی‌هایی نسبت به این موضوع دارند برای همین فکر می‌کنیم با تعامل و نشست‌های مختلف می‌توانیم این مسائل را حل کنیم.