خانه » تازه ها » ۸۰ هکتار جنگلکاری در اردبیل

۸۰ هکتار جنگلکاری در اردبیل

جنگلکاری در اردبیل، محیط زیست، سایت شهروان، شهروانخبرنگار اطلاعات: طرح‌های توسعه آبخیزداری و جنگل‌کاری به همراه صیانت از مراتع را با تمام قدرت پیگری کرده و اجرایی می‌کنیم.

شهامت هدایت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با بیان مطلب بالا، افزود: ما طرح‌های خوبی را در همین راستا مورد توجه و دقت نظر قرار دادیم به طوری که بیش از۸۰ هکتار توسعه جنگل‌کاری در استان اردبیل هــمزمان با هفــته مــنابع طبیــعی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی گفت: ۴۵ هکتار از این طرح‌های توسعه جنگل‌کاری در مناطق مختلف استان و حدود۳۰ هکتار جنگل‌کاری نیز در مشکین‌شهر با گونه سماق انجام می‌شود که تلاش می‌کنیم تا با تنوع‌‌بخشی به این گونه‌ها کاشت سماق و پسته وحشی را به همراه فندق توسعه بدهیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل همچنین از افتتاح ۸ پروژه آبخیزداری در استان در قالب طرح‌های توسعه آبخیزداری در حوزه درویش چایی، اونار چایی و آرپاچایی خبر داد و افزود: تلاش ما بر این است تا طرح‌های توسعه‌ای در این بخش به بهره‌برداری برسد.

هدایت با اشاره به طرح توسعه جنگل‌کاری در فندقلو و ممانعت از برداشت زودرس فندق از سال آینده گفت:‌ برای توسعه گیاهان دارویی در مناطق مختلف استان اردبیل به همراه کاشت زعفران زمین مورد نیاز در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

وی با گرامیداشت هفته منابع طبیعی شعار این هفته را «مدیریت جامع منابع طبیعی با مشارکت مردم» توصیف کرد و ادامه داد: فردا اولین روز این هفته شاهد به صدا درآمدن زنگ انفال و طبیعت خواهیم بود که به صورت نمادین در مدرسه آیت‌الله مروج در سلمان‌آباد به صدا در می‌آید.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل اظهار داشت: با آغاز هفته منابع طبیعی غرس نهال در مسیر اردبیل ـ نمین انجام و از فعالان این عرصه منابع طبیعی با اهدای لوح سپاس و هدایایی قدردانی شد.

هدایت گفت: کاشت نهال در حاشیه جاده‌ها به ویژه جاده‌های منتهی به مرکز استان توسعه پیدا کرده و به صورت رفت و برگشت در این مسیر چهار خطه غرس نهال انجام می‌شود.

هدایت برگزاری رزمایش صیانت از منابع طبیعی را با حضور دهیاران، بخشداران و فرمانداران و همچنین غرس نهال به یاد ۳۴۰۰ شهید استان را یادآور شد و افزود: ما از همه مردم انتظار داریم خودشان در امر درختکاری پیشقــدم شــده و صیــانت از ایــن عرصــه‌ها را بــه عنوان یک امــانت الهی مورد توجه قرار دهند.

کلید واژه ها: محیط زیست، جنگل کاری در اردبیل، کاشت نهال، منابع طبیعی و آبخیزداری، مدیریت جامع منابع طبیعی با مشارکت مردم، استان اردبیل، کاشت زعفران، توسعه آبخیزداری و جنگل‌کاری