خانه » تازه ها » پروانه بریدن درختان در سراوان صادر شد

پروانه بریدن درختان در سراوان صادر شد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت گفت:گام نخست برای ساخت تصفیه خانه سراوان برداشته شده است و سرانجام بعد از مدتها انتظار مجوز قطع درختان در سراوان صادر شد.

به گزارش ایسنا، علیرضا حاجی پور اظهار کرد: گام اول ساخت تصفیه خانه در لندفیل سراوان برای مدیریت شیرابه‌های زباله برداشته شد.

وی با اشاره به مشکلات ایجاد شده توسط شیرابه زباله گفت: شیرابه زباله های انباشته شده سراوان که اکنون سه دهه از عمرشان می گذرد با آلوده ساختن منابع آب زیر زمینی و همچنین زمین های کشاورزی اطراف خسارات جبران ناپذیری زیادی برجای گذاشته اند. وضعیت وقتی بدتر می شود که این شیرابه در مسیر خود به رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود رشت سرازیر می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت با بیان اینکه ساخت این تصفیه خانه نیازمند صدور مجوز قطع درختان در حاشیه این لندفیل بود، گفت:با پیگری‌های شهردار و همچنین با حمایت استاندار مجوز لازم از سوی منابع طبیعی صادر شده است.

وی، محدوده مورد نظر را یک هکتار و ۸۴۰ مترمربع عنوان کرد و افزود: حال با صدور این مجوز گام اول برای ساخت تصفیه خانه لندفیل سراوان برداشته شده است که مطمئنا در حفظ محیط زیست اطراف بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت با اشاره به اینکه محدوده قطع درختان توسط کارشناسان منابع طبیعی و شهرداری تعیین شده است، گفت: ۱۰۷۲ اصله درخت در این محدوده قطع خواهد شد.

حاجی پور با اشاره به پیگری جدی این موضوع از سوی سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت گفت: در حال حاضر درختان این محدوده توسط پیمانکار در حال قطع است.