خانه » تازه ها » بریدن درختان در سایه بی‌توجهی ۱۳۷

بریدن درختان در سایه بی‌توجهی ۱۳۷

نایب‌رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران نسبت به آنچه «کم‌کاری سامانه ۱۳۷ و معضل کارتن‌خوابی در اطراف حرم حضرت امام» خواند تذکر داد.

محمدمهدی تندگویان در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه صبح روز یکشنبه در جلسه غیر علنی شورای شهر تهران تذکری پیرامون فعالیت سامانه ۱۳۷ بیان کرده است گفت: روز جمعه یکی از شهروندان با سامانه ۱۳۷ تماس گرفته و درباره قطع درخت در محله الهیه منطقه یک گزارشی ارائه می‌دهد؛ اما متاسفانه سامانه ۱۳۷ به این موضوع رسیدگی نمی‌کند تا اینکه سرانجام فرد گزارش دهنده در ساعت ۱۷ با چند واسطه با من تماس گرفته و موضوع قطع درخت را اعلام می‌کند.

وی اضافه کرد: من هم بلافاصله با آقای مختاری و اداره فضای سبز منطقه تماس گرفتم و به این موضوع رسیدگی کردیم. اما متاسفانه دو اصله درخت کهنسال قطع شده بودند و اگر وارد عمل نمی‌شدیم مالک قصد داشت حدود ۱۰ تا ۱۲ درخت دیگر را قطع کند.

تندگویان با بیان اینکه پیش از این نیز گزارشهایی داشتیم مبنی بر اینکه سامانه ۱۳۷ در روزهای تعطیل و به خصوص در منطقه یک به گزارشهای مردمی توجه نمی‌کند، گفت: امروز این تذکر ارائه شد و جای سوال است که آیا سامانه ۱۳۷ در اعلام این گزارش قصور داشته یا اینکه این سامانه به واحد ذیربط اطلاع رسانی کرده و آنها وارد عمل نشدند که این موضوع باید بررسی شود.

وی افزود: با اینکه عصر جمعه در پی حضور ما با مالک برخورد و جلوی عملیات ساختمانی گرفته شد اما دو درخت از بین رفتن و امروز این تذکر مکتوب و به واحد ذیربط ارسال می‌شود. چرا که اگر این شهروند نمی‌توانست با ما ارتباط بگیرد قطعا کل درختان این ملک قطع می‌شد.