خانه » تازه ها » ۱۵ هکتار از جنگل های گیلانغرب در آتش سوخت

۱۵ هکتار از جنگل های گیلانغرب در آتش سوخت

فرماندار گیلانغرب از مهار آتش سوزی در جنگل های این شهرستان خبر داد و گفت: در جریان این آتش سوزی ۱۵ هکتار از جنگل های ارتفاعات سرکش و مشرف بر منطقه گلین در آتش سوخت.

کرم محمدی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: آتش سوزی در جنگل های ارتفاعات سرکش و مشرف بر منطقه گلین از توابع گیلانغرب که از ساعت ۱۹ جمعه شب آغاز شده بود سرانجام پس از هفت ساعت تلاش بی وقفه در ساعت یک بامداد امروز مهار شد.
وی ارزش ریالی خسارت وارده ناشی از وقوع آتش سوزی در جنگل های ارتفاعات سرکش و مشرف بر منطقه گلین گیلانغرب را بیش از یک میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: علت آتش سوزی به احتمال فراوان عامل انسانی است و موضوع در دست بررسی بیشتر است.
وی گفت: جنگل های ارتفاعات سرکش و مشرف بر منطقه گلین از توابع گیلانغرب در تیر امسال هم طعمه حریق شده بود که طی یک مرحله ۱۵۰ هکتار آن در آتش سوخت.
فرماندار گیلانغرب ادامه داد: پنجشنبه شب نیز جنگل های ارتفاعات سراوان از توابع گیلانغرب دچار آتش سوزی شد که در جریان آن پنج هکتار از جنگل های این مناطق در آتش سوخت و بیش از ۳۰۰ میلیون ریال خسارت به بار آورد.
محمدی از مشارکت همه نیروهای عمل کننده در مهار آتش و نیروهای تلاشگر مردمی که در این عملیات مشارکت داشتند، قدردانی کرد.
از ابتدای امسال ۲۰ فقره آتش سوزی در جنگل ها و مراتع گیلانغرب به وقوع پیوست که در اثر آن ۵۰۰ هکتار از جنگل ها و مراتع این شهرستان طعمه حریق شد و حدود ۲۴ میلیارد ریال خسارت به بار آورد.
شهرستان گیلانغرب ۱۷۵ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی دارد که ۷۵ هزار هکتار آن جنگل و بقیه مرتع و نیزار است.
گیلانغرب با بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت در غرب استان کرمانشاه واقع شده است.