خانه » تازه ها » طرح “کاشت درخت به ازای تولد هر نوزاد” ۱۵ اسفند در زنجان اجرایی شود

طرح “کاشت درخت به ازای تولد هر نوزاد” ۱۵ اسفند در زنجان اجرایی شود

رئیس شورای شهر زنجان با اشاره به فرا رسیدن روز درختکاری گفت: طرح «کاشت درخت به ازای تولد هر نوزاد» ۱۵ اسفند در زنجان اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، سعید امیدی امروز در جلسه علنی شورای شهر زنجان با بیان اینکه روز درختکاری بهانه‌ای برای یادآوری لزوم نگهداری از محیط زیست و توجه ویژه به تمامی فعالان و زحمتکشان محیط‌زیست به ویژه کارگران فضای سبز است، اظهار داشت: طرح «کاشت درخت به ازای تولد هر نوزاد» که به پیشنهاد یکی از اعضای شورا بود ۱۵ اسفند در زنجان باید اجرایی شود.

وی عنوان کرد: انتظار می‌رود شهرداری به بهانه روز درختکاری از تلاشهای کارگران حوزه فضای سبز با پرداخت حقوق و مزایای به حق آنان به صورت کامل تشکر کند.

رئیس شورای شهر زنجان به آماده‌سازی شهر برای استقبال از نوروز اشاره کرد و افزود: با بهره‌گیری از تجربه‌های سالهای گذشته و الگو‌گیری از شهرهای دیگر خدمات بهتری به مسافران و شهروندان ارائه شود.

وی تصریح کرد: با نصب المانهای زیبا و متناسب، ایجاد کمپ‌هایی برای استراحت مسافران، اجرای برنامه‌های شاد و پرنشاط، فعال بودن اصناف و بازاریان و ایجاد ایستگاههای راهنمای گردشگران و مسافران باید به صورت جدی در شهر برای ایام نوروز پیگیری شود.

امیدی با تاکید بر اهمیت کنترل هزینه‌های صرف شده برای امورات پایان سال ابراز کرد: اعتبارات باید به اندازه و به جا هزینه شده تا از هر گونه اسراف به جد پرهیز شود.

وی یادآور شد: اقدامات انجام شده به مناسبت فرا رسیدن ایام پایان سال باید به نحوی برنامه‌ریزی و اجرایی شود که در طول سال نیز ماندگار باشد.

رئیس شورای شهر زنجان به پروژه‌های شهری در حال اجرا اشاره کرد و افزود: پارک بانوان شماره ۲ غرب زنجان، بازارچه‌های میوه و تره‌بار، پل سیدالشهدا(ع) که سازه مربوطه در محل کارگاه پیمانکار در حال تکمیل است، کارهای تکمیلی در جمعه بازار، مسیر جدید پادگان، آماده‌سازی بهشت زهرای جدید و غیره از جمله پروژه‌های فعال شهری است.

وی به انتقال آرامستان جدید اشاره کرد و گفت: مهمترین دغدغه شهرداری در سال آینده باید ساماندهی آرامستانهای زنجان باشد.

امیدی با اشاره به حضور پرشور مردم زنجان در انتخابات تصریح کرد: مردم زنجان با مشارکت ۶۷ درصدی عینی‌سازی همدلی و همزبانی در استان را به بهترین شکل رقم زدند.

وی در ادامه نطق خود به کار ارزشمند شهرداری در ساماندهی تبلیغات انتخابات اشاره کرد و یادآور شد: این امر علاوه بر ایجاد شور و نشاط انتخاباتی سبب وارد آمدن کمترین آسیب به محیط شهری شد.

کلید واژه ها: کاشت درخت به ازای هر نوزاد، شهرداری زنجان، ۱۵ اسفند، روز درختکاری، زیست بوم، محیط زیست

جوابی بنویسید