خانه » تازه ها » شهروندان برای گزارش تخلفات زیست محیطی با شماره ۱۵۴۰ تماس گیرند

شهروندان برای گزارش تخلفات زیست محیطی با شماره ۱۵۴۰ تماس گیرند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از کشف و ضبط تعدادی پرنده تاکسیدرمی شده و نیم تنه یک رأس کل وحشی و همچنین رهاسازی ۱۵۰ عدد پرنده وحشی در تهران توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهر تهران خبر داد.

به گزارش سرویس «محیط زیست» ایسنا، محمد حسین بازگیر با اعلام این خبر گفت: به دنبال دریافت گزارش مردمی مبنی بر خرید و فروش غیر مجاز پرندگان وحشی تاکسیدرمی شده توسط فردی متخلف در یکی از محله‌های تهران، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان به محل مورد نظر اعزام و پس از بازرسی موفق به کشف و ضبط نیم تنه کل وحشی و تاکسیدرمی پرندگانی از جمله کبک، باقرقره شکم سفید، سبز قبا، گاو چرانک، پرستوی دریایی، کاکائی، بوتیمار و هدهد شدند.

بازگیر ادامه داد: همچنین به دنبال دریافت گزارش مردمی مبنی بر نگهداری غیر مجاز پرندگان وحشی در سطح شهر تهران، نیروهای یگان حفاظت محیط زیست تهران و مامورین کلانتری پس از هماهنگی با مقام قضایی در عملیاتی مشترک وارد محل نگهداری پرنده‌ها شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران اظهار کرد: ماموران در بازرسی از این مکان موفق به کشف و ضبط ۱۵۰ عدد سهره معمولی، پیشانی سرخ و بلبل خرما شدند.

بازگیر با اشاره به اینکه در این راستا متخلفان پس از دستگیری به همراه مستندات قانونی جهت مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند، افزود: این فرد به صورت غیر قانونی این پرندگان را نگهداری می‌کرد و مجوزهای لازم را نداشت به همین دلیل تمامی این حیوانات پس از ضبط در سه نقطه از تهران رهاسازی شدند.

بر اساس گزارش سایت اطلاع‌رسانی محیط زیست شهر تهران(سامات)، وی در پایان از کلیه شهروندان خواست تا در صورت مشاهده تخلفاتی از این دست که به نابودی خزانه ژنتیکی کشور خواهد انجامید موضوع را با شماره چهار رقمی ۱۵۴۰ و یا اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران به شماره ۸۸۳۴۴۰۸۶ اطلاع دهند.

کلید واژه ها: محیط زیست، ۱۵۴۰، تخلفات زیست محیطی، نابودی خزانه ژنتیکی، محمد حسین بازیگر

جوابی بنویسید