خانه » تازه ها » شهرداران دبستان های تهران درخت خواهند کاشت

شهرداران دبستان های تهران درخت خواهند کاشت

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران گفت: شهرداران مدارس تهران به مناسبت ۱۵ اسفند و روز درختکاری در سطح مناطق ۲۲گانه شهر تهران اقدام به کاشت درخت خواهند کرد.

درختکاری تهران محیط زیست شهروان

به گزارش ایسنا، محمد روشنی با اشاره به اینکه در مذاهب و فرهنگ های مختلف جهان، درخت و درختکاری به عنوان یک امر پسندیده و نیکو از جایگاه خاصی برخوردار است، افزود: دین مقدس اسلام نیز انسان را به کاشت درخت تشویق و ترغیب کرده است و بسیاری از بزرگان ما به این امر مهم اهتمام داشته و کاشت نهال را ارج می دادند.
مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران با بیان اینکه حفظ، نگهداری و توسعه محیط زیست از شاخص‌های اصلی توسعه و یک وظیفه ملی و دینی است، افزود: کاشت درخت و گسترش فضای سبز در کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی بویژه آلودگی هوا و شادابی و سلامتی جامعه بسیار موثر است.

وی ادامه داد: در کشور ما هر ساله به مناسبت ۱۵ اسفند و روز درختکاری، مردم بویژه ساکنان شهرهای بزرگ با حضور در بوستان ها، جنگل ها و اقصی نقاط شهراقدام به کاشت نهال می کنند تا شهری زیبا و آباد داشته و از مخاطرات زندگی شهری و چالش های زیست محیطی شهرها بکاهند.

به گفته روشنی، دانش آموزان و جوانان و نوجوانان بهترین سرمایه انسانی برای آموزش و فرهنگ سازی در حوزه گسترش و نهادینه سازی فرهنگ حفاظت از محیط زیست محسوب می شوند به همین منظور در قالب طرح استقبال از بهار، ادارات آموزش های شهروندی مناطق۲۲گانه شهرتهران با همکاری شهرداران ۴۴۵ مدرسه در محلات ۳۵۴ گانه تهران، اقدام به غرص نهال خواهند کرد.
بنا براعلام روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، وی در خاتمه با دعوت از تمام شهروندان تهرانی برای پیوستن به جهاد زیست محیطی روزدرختکاری در سرتاسر کشور از شهروندان و دانش اموزان تهرانی خواست تا به این حرکت مهم که با سلامت همه انسانها ارتباط دارد مشارکت کرده و به سهم خود حداقل یک نهال بکارند.