خانه » تازه ها » سه هکتار از اراضی بکر جنگلی نابود و صدها درخت در بویراحمد بریده شد

سه هکتار از اراضی بکر جنگلی نابود و صدها درخت در بویراحمد بریده شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد از تخریب و قطع گسترده درختان توسط پیمانکار آبیاری تحت فشار در منطقه مختار خبر داد.

«جواد رحیمیان» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در پی گشت‌زنی و گزارش‌های قرقبانان مبنی بر تخریب عرصه در منطقه مختار و درگیری فیزیکی با قرقبانان به منطقه اعزام و مشاهده شد که چند هکتار از اراضی جنگلی منطقه «نسه مختار» توسط پیمانکار آبیاری تحت‌فشار و مکانیزاسیون اراضی کشاورزی و با دستگاه‌های مکانیکی تخریب شده‌اند.

وی افزود: هم‌چنین شبانه شمار فراوانی درخت و درختچه قطع و مدفون شده و شماری نیز سوزانده شده‌اند که در حال پیگیری قضایی آن هستیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: با این کار حدود دو تا سه هکتار از اراضی بکر جنگلی، برای نخستین بار تخریب شده و صدها درخت در همه نقاط از منطقه نامبرده قطع شده است.

رحیمیان اضافه کرد: متأسفانه بخش زیادی از جنگل‌های بکر و زیبای ابن منطقه  با ندانم کاری این پیمانکار و بی‌توجهی به اهمیت طبیعت طی یک روز از میان رفته است.

به گزارش ایسنا، روستای مختار در ۱۰ کیلومتری شهر یاسوج، مرکز کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است و بخشی از زیباترین و انبوه‌ترین جنگل بلوط استان در این منطقه قرار دارد.