خانه » زمینه » آب، هوا، خاک » ستردن روش روش آبیاری پهنه سبز در بخش مرکزی شهر تهران

ستردن روش روش آبیاری پهنه سبز در بخش مرکزی شهر تهران

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۱ از تکمیل ۱۲۸ کیلومتر شبکه آبرسانی مکانیزه فضای سبز با هدف آبیاری قطره‌ای و مکانیزه درختان به جای روش های سنتی آبیاری در بخش مرکزی شهر تهران خبر داد.

چمن فضای سبز محیط زیست شهروان

به گزارش ایسنا، کورش خرد در این باره اظهار کرد: طول شبکه آبرسانی مکانیزه فضای سبز در این منطقه ۱۶۵ کیلومتر است که تا کنون ۱۲۸ کیلومتر از آن لوله گذاری و تکمیل شده است.

وی ادامه داد:طرح اصلاح شبکه و توسعه لوله گذاری فضای سبز منطقه ۱۱ با هدف آبیاری قطره ای و مکانیزه درختان به جای روش های سنتی آبیاری اجرا شده است که با لوله گذاری ۳۷ کیلومتر باقی مانده این شبکه آبرسانی مکانیزه تکمیل می شود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۱ تهران اضافه کرد:نقشه شبکه آبرسانی فضای سبز به تفکیک نواحی و محلات طراحی شده است و اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی بر اساس این نقشه انجام می شود.همچنین مناسب نبودن قطر لوله ها و کهنه بودن لوله های آبرسانی را از دلایل اصلاح شبکه و توسعه شبکه آبرسانی  است.

براساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۱ تهران، با تکمیل این شبکه ضمن جلوگیری از هدر رفت آب؛ سیستم سنتی آبیاری همچون استفاده از تانکر و شیلنگ جمع آوری خواهد شد.