خانه » زمینه » انرژی های پاک » میادین عسلویه شنبه خاموش می‌شوند

میادین عسلویه شنبه خاموش می‌شوند

عسلویه، محیط زیست، ساعت زمین، زیست بوم، سایت شهروان، شهروانرویداد جهانی «ساعت زمین» ۲۹ اسفندماه در عسلویه برگزار می‌شود. همه شهروندان می‌توانند با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیر ضروری، به مدت یک ساعت در این رویداد مشارکت داشته باشیند.

به گزارش سرویس «محیط زیست» ایسنا، رویداد جهانی ساعت زمین امسال با همکاری شهرداری‌ عسلویه، شورای اسلامی شهر عسلویه، انجمن محیط‌ زیستی نبض زمین و انجمن بانوان‌کوثر عسلویه، در قطب انرژی ایران برگزار خواهد‌ شد. در این مراسم (شنبه۲۹اسفند) میدان محمد رسول الله، میدان لنج، میدان انقلاب و برخی ساختمان‌های عسلویه به طور همزمان از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ خاموش می‌شوند.

رویداد ساعت زمین (World Wide Fund for Nature)‏ تلنگری جهانی است که از سال ۲۰۰۷ میلادی در سیدنی استرالیا و با هدف آگاهی جهانی درباره تغییرات آب و هوایی و مصرف محتاطانه انرژی شروع شده است.

هرسال مردم بسیاری در سرتاسر جهان این ساعت را پاس می دارند، شما هم می‌توانید با خاموش کردن چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیر ضروری، به مدت یک ساعت در این رویداد مشارکت داشته باشید.

کلید واژه ها: محیط زیست، ساعت زمین، ۲۹ اسفند ماه، عسلویه، قطب انرژی ایران زمین، World Wide Fund for Nature، تغییرات آب و هوایی، زیست بوم