خانه » زمینه » آب، هوا، خاک » ساده سازی ادبیات محیط زیست ضرورت دارد

ساده سازی ادبیات محیط زیست ضرورت دارد

shhrvan-2.2.2016-شهروان3

مشاور ریاست سازمان حفاظت محیط زیست به ضرورت مشارکت شهروندان در بهبود کیفیت هوا تاکید کرد و گفت: باید مردم بدانند که در چه وضعیتی قرار دارند و برای مقابله با آلودگی چه کار باید انجام دهند؟

به گزارش خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صدرالدین علیپور در مراسم اختتامیه جشنواره عکس و پوستر نفس‌های شهر، با اشاره به اینکه در همه جای دنیا سازمان محیط زیست در کنار مردم قرار گرفته و در حوزه محیط زیست مطالبه گر است، گفت: امروزه در کشور ما سایر سازمان‌ها از سازمان محیط زیست بهبود کیفیت هوا و محیط زیست را مطالبه می‌کنند.

وی با بیان اینکه شرایط خوب محیط زیست امروزه جزو شاخص های کشورهای توسعه یافته است افزود: برای اعتلای فرهنگ حفظ محیط زیست نیازمند آنیم که محیط زیست را با ادبیات ساده تر مطرح کنیم تا شهروندان بدانند در چه وضعیتی قرار دارند و برای مقابله با آلودگی هوا چه کار باید کنند.

مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه باید شهروندان، مدیران و همه سازمان ها متوجه این باشند که با تصمیمات اخذ شده می توانند در محیط زیست نقش داشته باشند گفت:‌ باید همه بدانند که پروژه‌های احداث شده چه عواقبی برای محیط زیست می تواند داشته باشند. در چنین شرایطی که شهروندان، مدیران و سازمان ها به آگاهی کافی در مورد جایگاه و نقش خود در بهبود کیفیت محیط زیست دست یابند هرگز نمایندگان مجلس دنبال انحلال سازمان محیط زیست نخواهند بود.

علیپور با اشاره به اینکه برای ایجاد فرهنگ محیط زیستی احتیاج به دو آیتم داریم اظهار کرد: ساده سازی مفاهیم محیط زیستی از جمله آلودگی آب و هوا و همه گیر شدن آن آیتم اول است که به واسطه آن همه مردم متوجه می شوند که در چه وضعیت محیط زیستی قرار دارند. امروز حوزه دفاعی کشور دفاع از حوزه محیط زیست است و حتی سیستم دفاعی کشور نیز باید در این حوزه فعال باشد.

مدیرکل پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: بعد از ساده سازی مفاهیم محیط زیستی برای انتقال مفاهیم آموزشی احتیاج به ابزارهای جذابی چون ابزار هنر داریم که برگزاری جشنواره عکس و پوستر نفس های شهر بدین منظور برگزار شده است.

کلید واژه ها: صدرالدین علیپور، حفظ محیط زیست، آلودگی آب و هوا، فرهنگ محیط زیستی، جشنواره عکس نفس های شهر

جوابی بنویسید