خانه » زمینه » آب، هوا، خاک » رونمایی از خودروی آب سوز
رونمایی از خودروی آب سوز

رونمایی از خودروی آب سوز

خودروی آب سوز با حضور سید حمید طهایی استاندار البرز و حسین محمدی مدیرکل محیط زیست استان البرز در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، علاء الدین جاسمی مخترع خودروی آب سوز در مراسم رونمایی به خبرنگار ایرنا گفت: این خودرو با آب کار می کند و کاملا دوست دار محیط زیست است. برای استفاده از آب به جای بنزین و گازوئیل در این خودرو نیازی به تعویض کلیات خودرو نیست و با هزینه بسیار اندک این جابه جایی سوخت امکان پذیر است.
عضو کانون ملی نخبگان جوان افزود: ۶۰ لیتر آب در مخزن سوخت خودرو ریخته می شود که ۹۰۰ کیلومتر مسافت را در مدت ۱۰ ساعت طی می کند.
وی تاکید کرد: خروجی این خودرو بخار است و هیچ گونه آلودگی محیط زیست به همراه ندارد.
جاسمی ادامه داد: در هر یک لیتر بنزین، ۲۹ مگاژول انرژی تولید می شود در حالی که با هر یک لیتر آب ۹۶ مگاژول انرژی تولید خواهد شد.
وی با بیان این که این اختراع ثبت جهانی شده و در حال انجام ثبت پتنت آن در انگلیس هستیم، افزود: آب به عنوان سوخت می تواند جایگزین بنزین و گازوئیل در موتورهای احتراقی باشد.

کلید واژه ها: محیط زیست، خودروی آب سوز، سید حمید طهایی، نمایشگاه بین المللی محیط زیست، آب به عنوان سوخت، زیست بوم، دوستدار محیط زیست

جوابی بنویسید