خانه » تازه ها » رفع تصرف ۳۸ مورد از اراضی تصرف شده فیروزکوه

رفع تصرف ۳۸ مورد از اراضی تصرف شده فیروزکوه

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه از رفع تصرف ۳۸ مورد از اراضی تصرف شده در این شهرستان خبر داد.

جمشید جویباری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تبصره ۱ ماده ۵۵ قانون حفاظت گفت: این تبصره رفع تصرف از اراضی‌ که در اختیار ماست را رسما به عهده منابع طبیعی گذاشته است.

%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d8%b6%db%8c-%d9%81%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%b2%da%a9%d9%88%d9%87-%d9%85%d8%ad%db%8c%d8%b7-%d8%b2%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86

جویباری ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون ۳۸ مورد رفع تصرف مجموعا به مساحت ۱۹۷ هزار و ۴۵ متر مربع داشته‌ایم که از این میزان دو مورد اجرای حکم قضایی بوده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون ۳۸ مورد پرونده حقوقی در زمینه تصرف اراضی به مساحت ۴۱۵ هزار و ۶۲۲ متر و ۱۸ مورد پرونده کیفری به مساحت ۶۴ هزار و ۲۳۳ متر مربع داشته‌ایم که در تصرف اشخاص بوده است.

وی با بیان اینکه برای تمامی این موارد حقوقی و کیفری پرونده تشکیل شده و به محاکم قضایی فرستاده شده است گفت: منتظریم که به این پرونده‌ها رسیدگی شده و رأی صادر شود تا تکلیف این اراضی مشخص گردد.

جویباری گفت: مناطقی مانند ارجمند، کبوتر دره و شهرآباد از جمله مناطقی هستند که تصرف اراضی در آنها اتفاق می‌افتد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه گفت: دستگاه‌های قضایی و نیروی انتظامی همکاری خوبی را با منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه دارند و امیدواریم که این همکاری‌ها بیشتر شده و در آینده نیز ادامه یابد.