خانه » تازه ها » دو جنگلبان آران و بیدگل در جریان درگیری با قاچاقچیان چوب مجروح شدند

دو جنگلبان آران و بیدگل در جریان درگیری با قاچاقچیان چوب مجروح شدند

نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی آران و بیدگل در جریان عملیاتی در عرصه های بیابانی این شهرستان چهار کوره غیرمجاز تولید ذغال از درختچه های تاغ را کشف و یک متهم را در این باره دستگیر نمودند.

در جریان این عملیات که شامگاه پنجشنبه در منطقه ریجن ابوزیدآباد صورت گرفت جنگلبانان با متخلفین درگیر شده و طی آن جنگلبان عباس قاسمی و شفیعی رییس اداره منابع طبیعی آران و بیدگل مجروح و به بیمارستان سیدالشهداء منتقل شدند.

یکی از کوره های غیر قانونی تولید ذغال از درختچه های تاغ در منطقه کویری ابوزیدآباد شهرستان آران و بیدگل

نهایتا یک نفر از متخلفین دستگیر شده و نفر از صحنه درگیری متواری شد.

اداره منابع طبیعی آران و بیدگل با اجرای پروژه‌های بیابانزدایی حدود ۱۲۰ هزار هکتار جنگل دست‌کاشت تاغ با هدف تثبیت شن‌های روان در منطقه کویری ابوزیدآباد این شهرستان ایجاد نموده است.

رختچه های تاغ قطع شده جهت تولید ذغال

این درختچه های تاغ جنگل های تاغ علاوه بر نقش اساسی در تثبیت شن های روان و جلوگیری از بروز بحران ریزگرده ها پناهگاهی برای لانه سازی، زاد و ولد و پنهان ماندن حیات وحش ا آفتاب سوزان کویر می باشد.

قاچاق چوب و تولید ذغال توسط افراد سودجو این جنگل ها را به شدت تهدید می کند. خلاء قانونی، گسترده بودن جنگل‌های تاغزار، کمبود نیرو و امکانات حفاظتی در کنار وجود بازار پر رونق ذغال از عوامل مؤثر در قاچاق چوب است.

کلید واژه ها: حفاظت منابع طبیعی، جنگل بان آران و بیدگل، قاچاقچیان چوب، منطقه کویری ابوزیدآباد، قطع درختان، درختچه، تولید ذغال، تاغزارها، جنگل ها، کویر

جوابی بنویسید