خانه » تازه ها » دومین همایش ملی مدیریت جنگل‌های شمال در ساری برگزار می‌شود

دومین همایش ملی مدیریت جنگل‌های شمال در ساری برگزار می‌شود

همایش ملی مدیریت جنگل های شمال ایران (هیرکانی) با محوریت ارزیابی سیاست های جاری در مدیریت جنگل ها،بیست چهارم آذرماه امسال در محل دانشکده منابع طبیعی دانشگاه علوم کشاورزی ساری برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، رئیس انجمن علمی جنگلبانی ایران شعبه مازندران درجمع خبرنگاران گفت: ارزیابی مصوبات و سیاست های جاری در مدیریت جنگل های شمال، راهبرد دهه آتی برای تحقق جنگلداری پایدار در جنگل ها و مراتع و راه های تقویت مشارکت تعاونی ها، تشکل های غیردولتی و جوامع محلی در مدیریت آتی جنگل ها و مراتع شمال از محورهای اصلی این همایش است.

محمدامینی، برگزاری این  همایش را با همکاری جامعه جنگلبانی ایران، استانداری مازندران، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و شبکه سازمان های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی استان مازندران عنوان کرد و افزود: بررسی و تحلیل وضعیت حاضر و آتی جنگل ها و مراتع، جنگل داری پایدار و تغییر شیوه جنگل شناسی در جنگل های شمال کشور از دیگر موضوع های این همایش است.

وی با بیان اینکه همایش مدیریت جنگل های شمال  یک روزه است، اضافه کرد: در این همایش علاوه بر سخنرانی های کلیدی و نصب پوستر هایی از مقالات استادان، نشست های تخصصی و میزگرد پرسش و پاسخ در موضوع تصمیم های مدیریتی جنگل شمال نیز تشکیل می شود.

دبیر همایش ملی مدیریت جنگل‌های شمال تصریح کرد: در این همایش از رؤسای سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری و حفاظت محیط زیست کشور به همراه کارشناسان ارشد حوزه جنگل و مراتع این ۲ سازمان دعوت شده است. استادان و اعضای هیات علمی دانشکده های منابع طبیعی دانشگاه های دولتی و غیر دولتی استان های شمالی و دیگر استان های کشور نیز در این همایش دعوت هستند.