خانه » تازه ها » سمن‌ها در برابر ساخت و سازهای عجیب و غریب شهری همدان واکنش نشان می‌دهند

سمن‌ها در برابر ساخت و سازهای عجیب و غریب شهری همدان واکنش نشان می‌دهند

ساهت و ساز، خاک، لودر، زیست بوم، شهروان، زیست شهرودبیر موسسه حیات سبز سرزمین نسبت به آسیب‌های جدی بزرگترین خاک‌برداری تاریخ در دامنه‌های الوند هشدار داد و گفت: سمن‌ها در برابر ساخت و سازهای عجیب و غریب شهری واکنش نشان می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد سوزنچی صبح امروز در صحن علنی شورای شهر همدان اظهار داشت: شورای شهر با ساخت و سازها در بلوار ارم مخالفت می‌کنند و این امر جای تقدیر دارد.

وی افزود: ولی این بار کمیسیون ماده ۵ مجوزهایی را برای احداث در منطقه بلوار ارم صادر می‌کند که جای نگرانی دارد و در حال حاضر بزرگ‌ترین خاک‌برداری تاریخ الوند در پروژه هتل شادی رخ می‌دهد که آسیبهای جدی به دنبال دارد.

سوزنچی با اعلام اینکه سمنها در برابر این اتفاقات عجیب و غریب واکنش نشان می‌دهند، عنوان کرد: چطور می‌شود در مقابل باغ موزه همدان که فضایی کاملا فرهنگی است هتلی با مشخصات اعلام شده ایجاد شود که چالشهای فرهنگی به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته پنج هزار گردشگر خارجی وارد استان همدان شدند که این رقم در روستای ابیانه برابر ۲۰ هزار نفر بود، گفت: متاسفانه همدان محل ریختن آشغال و زباله مسافران شده و این فضا برای گردشگران داخلی و خارجی مناسب نیست.

تکریم ارباب رجوع در شهرداری همدان وجود ندارد

دبیر موسسه افق جوانان فردای همدان نیز در این جلسه از بی توجهی به تکریم ارباب رجوع انتقاد کرد و گفت: متاسفانه تکریم ارباب رجوع در شهرداری و مناطق چهارگانه این نهاد عمومی دچار بی‌توجهی شده و کارکنان این نهاد با مردم رفتار نامناسبی دارند.

رحیمی با بیان اینکه شورای شهر و شهردار همدان نسبت به اصلاح این وضعیت اقداماتی را انجام دهند، گفت: اعضای شورای شهر نماینده‌ای را به صورت ناشناس برای انجام اموری به شهرداری بفرستند تا به طور دقیق از وضعیت مطلع شوند.

عضو شورای شهر همدان نیز در این جلسه بیان کرد: سازمانهای مردم نهاد استان همدان ظرفیت بالایی دارند که اگر مدیریت شهری بخواهد قاعده‌مند از آنها بهره‌مند شود باید سند تعامل سازنده مدیریت شهری با سمنها را اجرایی کند.

علی رضایی با اشاره به اینکه تعامل مدیریت شهری با سمنها بهتر خواهد شد چراکه مبنا و قاعده‌ای برای این تعامل شکل گرفته است، گفت: اگر مدیریت شهری بتواند ظرفیتهایی که در سازمانهای مردم نهاد، مساجد، هیئتها و بسیج وجود دارد استفاده کند به طور قطع بسیاری از مشکلات و آسیبهای شهری از بین می‌رود.

کلید واژه ها: محمد سوزنچی، باغ موزه همدان، خاک‌برداری، محل ریختن آشغال، مناطق چهارگانه، شهروان، محیط زیست، سمن