خانه » زمینه » آب، هوا، خاک » نگهداری از عرصه‌های طبیعی نیازمند همکاری و همدستی پرتلاش همه سمن‌ها

نگهداری از عرصه‌های طبیعی نیازمند همکاری و همدستی پرتلاش همه سمن‌ها

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در جلسه هم اندیشی هیات موسس شبکه سمن‌های محیط زیستی گفت: در زمینه حفظ و حراست از عرصه‌های طبیعی دست همکاری همه سمن‌ها را به گرمی می‌فشاریم.

%d8%b3%d9%85%d9%86-%d9%85%d8%ad%db%8c%d8%b7-%d8%b2%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86

به گزارش ایسنا، در ابتدای این جلسه سعید طهماسبیان دبیر اجرایی شبکه سمن‌های محیط زیستی استان تهران گزارشی پیرامون روند کار و تشکیل شبکه استان تهران و چگونگی ثبت آن در وزارت کشور ارائه داد.
در ادامه ناصر مهردادی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد می‌توانند به صورت ویژه به محیط زیست کمک کنند و صدای ما را به کسانی که باید برسد، برسانند، افزود: ۱۷ درصد مناطق چهارگانه به لحاظ ارضی در تهران واقع است ولی به دلیل نزدیکی استان تهران با استانهای سمنان و مازندران در واقع ۳۷ درصد از مناطق چهارگانه را استان تهران مدیریت می‌کند.

مهردادی تصریح کرد: در میان مشکلات عدیده محیط زیست انسانی آن هم در کلان شهر تهران، مسائل حوزه محیط طبیعی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و تلاش در جهت رفع مشکلات زیست محیطی این حوزه از اولویت‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران است.
گفتنی است در این جلسه مقرر شد همکاریهای مشورتی در کارگروههای تخصصی هفت گانه سمن‌ها بصورت مدون برگزار شود و افراد کاردان از سمن‌های تخصصی در کارگروههای ویژه اداره کل مانند کارگروه ارزیابی و مدیریت پسماند عضویت پیدا کنند.

براساس گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، جلسه هم اندیشی هیئت موسس شبکه سمن‌های محیط زیستی استان تهران با حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران و اعضای هیئت موسس شبکه سمن‌های محیط زیستی استان در سالن اجتماعات اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران برگزار شد.