خانه » تازه ها » حفاظت از جنگل‎ها و مراتع را می‌توان به مردم واگذار کرد

حفاظت از جنگل‎ها و مراتع را می‌توان به مردم واگذار کرد

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با اقتصادی کردن جنگل‎ها می‎توان حفاظت از جنگل‎ها و مراتع را به مردم واگذار کرد و با این کار منابع طبیعی در مقابل مردم قرار نمی‎گیرد، بلکه در کنار جوامع محلی و بهره‌برداران روستایی در راستای حفاظت از منابع طبیعی همراه خواهد بود.

%d8%ac%d9%86%da%af%d9%84%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%85%d8%b1%d8%a7%d8%aa%d8%b9-%d9%85%d8%ad%db%8c%d8%b7-%d8%b2%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%86

به گزارش ایسنا محمدرضا ملکشاهیراد، در بازدید از اداره کل منابع طبیعی استان لرستان اظهار کرد: در اختیار قرار دادن هزار هکتار از عرصههای منابع ملی برای کشت گیاهان دارویی خیلی امیدوار کننده بوده و باعث حفاظت از عرصه منابع طبیعی میشود و ایجاد اشتغال را به دنبال دارد. با توجه به وسعت منابع طبیعی در اختیار قرار دادن هزار هکتار، یک عرصه کوچک است و امیدواریم این کار ادامه داشته و به هزاران هکتار برسد. محصولات دارویی درآمد زیادی برای روستائیان داشته و در اقتصاد خانوارها تاثیر مثبتی دارد.

وی گفت: با توجه به درآمد حاصل از کشت گیاهان دارویی مانند زعفران، موسیر، آویشن که خیلی بیشتر از کشت محصولات کشاورزی است می‏تواند در تغییر معیشت روستائیان تاثیر بسزایی داشته و اشتغال زایی فراوانی را بوجود آورد.

وی خاطرنشان کرد: برنامهای داریم در آینده با کارشناسان و مدیران منابع طبیعی جلسات متعددی در خصوص شناسایی موانع و مشکلات از جمله بحث اعتبارات ملی و استانی داشته باشیم. همچنین نسبت به حل آن‌ها اقدام لازم را انجام دهیم و نسبت به جذب بیشتر اعتبارات همت کنیم.

نماینده مردم خرمآباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همه ما میدانیم لرستان به علت چهار فصل بودن دارای استعدادهای بیشماری است که متاسفانه ما هنوز به صورت مطلوب از این استعدادها و نعمت خدادادی استفاده نکردهایم. با تدبیر و مدیریت و برنامه‌ریزی باید از این منابع خدادادی بهره کافی ببریم و آن‌ها را به سرسفره مردم بخصوص روستائیان بیاوریم.