خانه » تازه ها » حریق در جنگل‌های هرزویل با مشقت مهار شد

حریق در جنگل‌های هرزویل با مشقت مهار شد

رئیس اداره منابع طبیعی رودبار از اطفای حریق در جنگل‌های هرزویل منجیل در شامگاه گذشته خبر داد و گفت: درختان سوزنی‌برگ در هنگام حریق مانند بنزین عمل می‌کنند و از این‌رو اطفای آنان بسیار مشکل است.

آتش سوزی هرزویل محیط زیست شهروان

مهندس «پرندآور» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، از اطفای حریق در جنگل‌های هرزویل منجیل در شامگاه گذشته خبر داد و اظهار کرد: مشاهدات حاکی از عامل انسانی این حریق می‌باشد.

وی با اشاره به همکاری نیروهای مردمی، نیروی دریایی ارتش، بسیج و هلال‌احمر و محیط‌زیست با منابع طبیعی،‌ افزود: به‌علت صعب‌العبور بودن منطقه، امکان تردد تانکرهای آب برای اطفای حریق وجود نداشت، از این‌رو با مشقت زیاد و حمل ادوات اطفا به وسیله کوله‌پشتی، آتش با پمپ و شیلنگ آب خاموش شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودبار با بیان این‌که آتش‌سوزی در متراژ ۱۵ هکتاری اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد:‌ اکثر درختان طعمه حریق شده از نوع درخت و درختچه‌های جنگلی، بوته‌های گیاهی و سوزنی‌برگان بوده است. درختان سوزنی‌برگ در هنگام حریق مانند بنزین عمل می‌کنند و از این‌رو اطفای آنان بسیار مشکل است.

مهندس پرندآور بارندگی‌های امسال را موجب سرسبز شدن این منطقه دانست و یادآور شد: گرما و خشک شدن زمین شرایط را برای بروز آتش‌سوزی محیا می‌کند، از این‌رو گردشگران باید مراقب باشند تا اشتباه آنان خسارتی به جنگل‌ها وارد نکند.