خانه » تازه ها » حال و هوای بهاری ۱۰۰۰ چنار کاشته شده در خیابان ولیعصر

حال و هوای بهاری ۱۰۰۰ چنار کاشته شده در خیابان ولیعصر

شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: یکهزار چناری که چندی پیش در خیابان ولی عصر (عج) از میدان راه آهن تا خیابان انقلاب کاشته شده بود، حال و هوای بهاری گرفته‌اند و سبز شدند.

درختان خیابان ولیعصر محیط زیست شهروان

به گزارش ایسنا، نصرالله آبادیان گفت: کاشت یک هزار درخت چنار جوان با هدف احیای چنارهای خیابان ولی عصر (عج) در فضاهای مناسب این خیابان حد فاصل میدان راه آهن تا خیابان انقلاب از سوی سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران در ماه های پایانی سال گذشته انجام شده است.

به گفته آبادیان این چنارها که ۳تا۴ ساله هستند؛ در خاک بسیار مرغوب رشد کرده و از کیفیت مطلوبی برخوردارند و در طرح جایگزینی چنارهای آسیب دیده خیابان ولی عصر (عج) با چنارهای استاندارد، کاشته شده اند.

بر اساس این گزارش چنارهای جوان خیابان ولی عصر (عج) این روزها با هوای بهاری و بارانی تهران رشد کرده اند و منظره زیبایی به طولانی ترین خیابان خاورمیانه در بخش مرکزی شهر تهران ایجاد کرده اند.

خیابان ولی عصر (عج) طولانی ترین خیابان خاور میانه است که درختان چنار آن از دوران طهران قدیم تا به امروز شهرت ملی دارد و ۵ کیلومتر این خیابان از میدان راه آهن تا خیابان انقلاب در محدوده منطقه ۱۱ شهرداری تهران قرار دارد.