خانه » تازه ها » جنگل‌های چالوس آتش گرفت

جنگل‌های چالوس آتش گرفت

در سایه بی‌دقتی مسئولان ۳ روز است جنگل‌های مرزن‌آباد چالوس در آتش می‌سوزد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بنا بر اخبار به دست آمده از اهالی منطقه مرزن‌آباد چالوس، بخش وسیعی از جنگل‌های واقع در ارتفاعات این بخش ۳ روز است در آتش می‌سوزد.

به‌گفته یکی از شهروندان این منطقه که با خبرگزاری تسنیم تماس گرفته و فیلمی از این آتش‌سوزی را نیز در اختیار تسنیم قرار داده است، در حال حاضر منطقه وسیعی از جنگل‌های مرزن‌آباد چالوس ۳ روز است آتش گرفته و هیچ ارگانی اقدام جدی برای مهار آتش و جلوگیری از پیشرفت آن به سایر جنگل‌های این منطقه نکرده است.

به‌گفته این فرد منطقه مذکور در ارتفاعات البرز مرکزی شهرستان چالوس و در محدوده استحفاظی مرزن‌آباد و اطراف جاده کندوان قرار دارد و علی‌رغم پیگیری‌های ۳روزه اهالی برای اطفای حریق جنگل‌های این منطقه هیچ اقدام عاجلی برای مهار آتش انجام نگرفته است.

براساس این گزارش، اهالی مدعی شدند که مسئولان با اعلام عدم امکان اطفای حریق هوایی توسط یگان حفاظت مازندران عنوان کردند که تنها یگان حفاظت دارای بالگرد، یگان حفاظت استان گلستان است که به‌دلیل ناپایداری جوی قادر به اعزام بالگرد به این منطقه نیستند و امیدوارند بارش‌های چند روز آینده بتواند این آتش‌سوزی را مهار کند.

براساس این گزارش خشکی منطقه در فصل پاییز باعث شده آتش‌سوزی رخ‌داده در این منطقه به‌سرعت به سایر مناطق سرایت کند.