خانه » تازه ها » بیش از ۷ هزار تن، سهم تولید روزانه زباله تهرانی ها

بیش از ۷ هزار تن، سهم تولید روزانه زباله تهرانی ها

رئیس مرکز ملی هوا و تغییرات اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست به تولید روزانه ۷ هزار ۵۰۰ تنی زباله در تهران اشاره کرد و گفت: هر تن زباله ۴۰ کیلوگرم شیرابه وارد زمین می کند.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، علی اصغر رجبی روز پنجشنبه در اولین همایش نقش کودک و نوجوان در توسعه پایدار با رویکرد HSE بر لزوم مقابله با این معضل تاکید کرد و افزود: اقدامات لازم از جمله تفکیک زباله از منازل باید انجام گیرد تا از اثراث مخرب این معضل بکاهد.
وی بر لزوم اقدامات پیشگرانه برای مقابله با آسیب ها و ارتقاء سلامت در جامعه تاکید کرد و گفت: با تعامل و همکاری همه دستگاه ها باید به این سمت حرکت کنیم تا مردم از رفاه، ارامش و آسایش بیشتری برخوردار شوند.
رجبی به مصرف بی رویه انرژی در کشور اشاره کرد و گفت: اگر به همین منوال به مصرف انرژی در مکان های مختلف از جمله خانه ها، کارخانه ها، مدارس و صنعت ادامه دهیم تا سال ۱۴۰۵ به واردکننده انرژی تبدیل خواهیم شد.

** کاهش ۲۵ درصدی مصرف انرژی با تنظیم موتورخانه ها
رئیس مرکز ملی هوا و تغییرات اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست بر لزوم تنظیم موتورخانه ها تاکید کرد و گفت: با تنظیم موتورخانه ها شاهد کاهش ۲۵ درصدی مصرف انرژی خواهیم بود.
وی تاکید کرد: با این اقدام شاهد کاهش ۵۸ هزار تن آلایندگی و کاهش انتشار یک میلیون ۷۰۰ هزار تن گاز گلخانه ای خواهیم بود که امیدواریم مردم تنظیم موتورخانه ها را جدی بگیرند و آن را رعایت کنند.
رجبی به مصوبه شورای سوم شهر تهران در راستای استقرار سامانه HSE در حوزه شهری اشاره کرد و گفت: شهرداری تهران در برنامه پنجساله دوم به دنبال تحقق این موضوع است.
وی تاکید کرد که همه دستگاه ها باید حضور فعال در این عرصه داشته باشند تا شاهد تحقق استقرار این سامانه در حوزه شهری باشیم.

** اجرای طرح های مختلف در حوزه HSE توسط چهار دانشگاه معتبر تهران
رئیس مرکز ملی هوا و تغییرات اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مقرر شد چهار دانشگاه شریف، تهران، امیرکبیر و مرکز تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه های مختلف HSE فعالیت کنند.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه تهران در حوزه کودکان و نوجوانان و آسیب اجتناعی به فعالیت می پردازد، گفت: شناسایی خطرات در هزار و ۴۵۹ مرکز آموزشی از جمله اقدامات این دانشگاه خواهد بود.
رجبی ادامه داد: دانشگاه شریف در حوزه حمل و نقل، مشاغل و صنعت، دانشگاه امیرکبیر در حوزه های ساختمان ، مساجد و امکان ورزشی و واحد تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه های بیمارستانی و مراکز درمانی فعالیت خواهند کرد.
اولین همایش ملی نقش کودک و نوجوان در توسعه پایدار با رویکرد HSE روز پنجشنبه ( ۱۳ اسفند ) با حضور جمعی ازمسئولان شهر تهران و مردم در سالن همایش علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.

کلید واژه ها: تغییرات اقلیمی، حفاظت محیط زیست، تولید زباله، تفکیک زباله، علی اصغر رجبی، مصرف انرژی، حفاظت محیط زیست، HSE، نقش کودک و نوجوان در توسعه پایدار، تولید زباله در تهران، زیست بوم، محیط زیست

جوابی بنویسید