خانه » تازه ها » بیش از ۲۰۰۰ هکتار از عرصه‌های جنگل‌های طبیعی شهرستان‌های پیرانشهر و سردشت آفت‌زدایی شد

بیش از ۲۰۰۰ هکتار از عرصه‌های جنگل‌های طبیعی شهرستان‌های پیرانشهر و سردشت آفت‌زدایی شد

مدیر کل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی گفت: در بیش از ۲۰۰۰ هکتار از عرصه‌های جنگل‌های طبیعی شهرستان‌های پیرانشهر و سردشت در استان عملیات محلول‌پاشی و آفت‌زدایی انجام شد.

آفت زدایی جنگل محیط زیست شهروان

به گزارش ایسنا،«رحمان وهاب‌زاده» در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: خوشبختانه در راستای حفاظت از جنگلهای استان با حمایت مسئولان کشوری و استانی در سه سال اخیر توانستیم با تامین اعتبارات لازم برای محلول پاشی و آفت زدایی جنگلهای استان بوسیله هواپیما؛ اقدامات موثری را انجام دهیم که این موضوع برای اولین بار در سطح جنگلهای استان در سطح کشور اتفاق می افتد.

وی افزود: امسال نیز همچون دوسال گذشته در بیش از دو هزار هکتار از عرصه های جنگلی ،هواپیماهای محلول پاش کار آفت زدایی را انجام دادند که در حدود ۸۲ سورتی پرواز این کار عملیاتی شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: این محلول پاشی بدون هیچ آسیب زیست محیطی بوده و خوشبختانه کار حفاظت و احیاء درختان جنگلی در این بخش بصورت موثر انجام شده است.

وهاب زاده ادامه داد: در مجموع در سه سال گذشته بیش از ۷۰۰۰ هکتار از جنگل های استان محلول پاشی شده است و حدود شش میلیارد و پانصد میلیون ریال اعتبار برای انجام محلول پاشی هزینه شده است.