خانه » تازه ها » بریدن و خشکاندن درختان تنها با پروانه قانونی

بریدن و خشکاندن درختان تنها با پروانه قانونی

عضو شورای شهرکرج‌ گفت: ارزش افزوده زمین درشهرهایی مثل کرج مالکان را برای تغییرکاربری زمین کشاورزی و باغات وسوسه می‌کند.

«فاطمه آجرلو» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: وجود فضای سبز یکی از ضروریات زندگی امروزاست.

وی ادامه داد: فضای سبزعلاوه‌براین‌که باعث کاهش آلودگی هوا می‌شود، زمینه آرامش روح و روان شهروندان را نیزمهیا می‌کند.

عضو شورای شهرکرج‌ اضافه‌ کرد: باتوجه به این‌ که کرج طی سال‌های گذشته به جمع شهرهای صنعتی کشوراضافه شده، افزایش سرانه‌های فضای سبز در این کلانشهر به‌عنوان سپری در مقابل آلاینده‌ها ضروری به نظر می‌رسد.

این مسئول توضیح داد: شهروندان حتی با کاشت یک نهال می‌توانند به افزایش سرانه فضای سبز و پاکی هوای شهرشان کمک کنند.

عضو شورای شهرکرج با اشاره به معضل تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات در کرج افزود: ارزش افزوده زمین‌ها درشهرهای بزرگی چون کرج باعث شده بسیاری از مالکان تمایل به تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغ‌های خود داشته باشند.

آجرلو تصریح کرد: این موضوع موجب شده  تا برخی از مالکین با روش‌های غیرقانونی نسبت به خشکاندن و سوزاندن ریشه درختان اراضی خود اقدام کنند.

این مسئول توضیح داد: قطع یا خشکاندن درختان به دریافت مجوزهای قانونی نیاز دارد و مشاهده هر گونه خلاف در این زمینه جرایم سنگینی را در پی دارد.

آجرلو با تأکید بر همکاری سایر ارگان‌ها برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغ‌های شهرکرج گفت: در شرایط حساس کنونی که ساخت و سازها به سرعت رو به گسترش هستند لازم است سایر نهادها چون جهاد کشاورزی به‌صورت جدی وارد عمل شوند و از این وضعیت جلوگیری کنند، چون ادامه چنین روندی می‌تواند شهر را با بحران جدی در خصوص کمبود فضای سبز و آلایندگی روبه‌رو کند.